کوچکترین و بزرگترین آپارتمان‌های تهران کجا هستند؟

نویسنده:

۱۲:۳۷:۵۳

متوسط متراژ آپارتمان‌های مسکونی منطقه یک تا سه که در شمال تهران  قرار دارد؛ بزرگتر از دیگر مناطق شهر تهران است. طبق اطلاعات ثبت شده در وب سایت اسکانو، متوسط متراژ این هشت محله که در شمال و شرق تهران واقع شده‌اند بالای ۲۰۰ متر مربع است.

فرمانیه با آپارتمان‌هایی که متوسط متراژ آن۲۶۱ متر مربع است، دارای بزرگترین واحدهای مسکونی شهر است. پس از  آن آپارتمان‌های کامرانیه با ۲۵۶ متر، فلکه دوم تهرانپارس با ۲۴۷ متر، زعفرانیه با ۲۳۰ متر، باغ فردوس با ۲۲۰ متر، صاحبقرانیه با ۲۱۹ متر، محمودیه با ۲۱۸ متر و فرشته با ۲۱۴ متر وسیع‌ترین واحدهای مسکونی تهران را دارند.

طبق اطلاعات درج شده در اسکانو کوچکترین آپارتمان‌های شهر تهران نیز در خیابان‌های کارون، آهنگ، جی، هاشمی، وحیدیه، وحدت اسلامی، پلیس و خیابان فلاح قرار دارد.

متوسط متراژ آپارتمان‌های قابل خرید و فروش در خیابان کارون ۴۴ مترمربع است. آپارتمان‌های خیابان آهنگ ۴۶ متر، خیابان جی ۴۸ متر، خیابان هاشمی و وحیدیه ۵۳ متر، وحدت اسلامی ۵۴ متر و خیابان پلیس و فلاح نیز ۵۵ مترمربع است.

بین متراژ آپارتمان‌های نوساز و قدرت خرید مردم محله رابطه مستقیمی وجود دارد اما برخی از کارشناسان معتقدند بیش از قدرت خرید، قوانینی که شهرداری هر منطقه بر اساس شرایط هر منطقه وضع کرده‌اند متراژ بناهای نوساز را تعیین می‌کند.

برگرفته از
آپارتمان‌های تهران
لینک کوتاه
up down

در ارتباط باشیم

کپی بخش یا کل مطلب از فوت و فن تنها با لینک به آن مطلب و درج نام فوت و فن امکان‌پذیر است.