کوچکترین و بزرگترین آپارتمان‌های تهران کجا هستند؟

نویسنده:

۱۲:۳۷:۵۳

متوسط متراژ آپارتمان‌های مسکونی منطقه یک تا سه که در شمال تهران  قرار دارد؛ بزرگتر از دیگر مناطق شهر تهران است. طبق اطلاعات ثبت شده در وب سایت اسکانو، متوسط متراژ این هشت محله که در شمال و شرق تهران واقع شده‌اند بالای 200 متر مربع است.

فرمانیه با آپارتمان‌هایی که متوسط متراژ آن261 متر مربع است، دارای بزرگترین واحدهای مسکونی شهر است. پس از  آن آپارتمان‌های کامرانیه با 256 متر، فلکه دوم تهرانپارس با 247 متر، زعفرانیه با 230 متر، باغ فردوس با 220 متر، صاحبقرانیه با 219 متر، محمودیه با 218 متر و فرشته با 214 متر وسیع‌ترین واحدهای مسکونی تهران را دارند.

طبق اطلاعات درج شده در اسکانو کوچکترین آپارتمان‌های شهر تهران نیز در خیابان‌های کارون، آهنگ، جی، هاشمی، وحیدیه، وحدت اسلامی، پلیس و خیابان فلاح قرار دارد.

متوسط متراژ آپارتمان‌های قابل خرید و فروش در خیابان کارون 44 مترمربع است. آپارتمان‌های خیابان آهنگ 46 متر، خیابان جی 48 متر، خیابان هاشمی و وحیدیه 53 متر، وحدت اسلامی 54 متر و خیابان پلیس و فلاح نیز 55 مترمربع است.

بین متراژ آپارتمان‌های نوساز و قدرت خرید مردم محله رابطه مستقیمی وجود دارد اما برخی از کارشناسان معتقدند بیش از قدرت خرید، قوانینی که شهرداری هر منطقه بر اساس شرایط هر منطقه وضع کرده‌اند متراژ بناهای نوساز را تعیین می‌کند.

برگرفته از
آپارتمان‌های تهران
لینک کوتاه

دیدگاه