رونمایی از رقیب چینی تسلا مدل ۳ با نام یوشیا ایکس

نویسنده:

۰۳:۰۶:۴۷

یوشیا ایکس (Youxia X) یک سدان تمام الکتریکی فوق‌سریع است که به زودی وارد بازار خواهد شد. سازنده این اتومبیل شرکتی چینی به نام یوشیا موتورز (Youxia Motors ) است. یوشیا ایکس قرار است با اتومبیل تسلا مدل ۳ به رقابت بپردازد.

یوشیا ایکس یکی از خوش‌قیافه‌ترین اتومبیل‌های چینی است. فردی که این اتومبیل الکتریکی جدید را طراحی کرده، فردی ۲۸ ساله به نام Huang Xiuyuan است. نام شرکت و اتومبیل هر دو معادل چینی نام یک سریال تلویزیونی دهه ۸۰ به نام Knight Rider است. طراح این اتومبیل یکی از طرفداران پروپاقرص این سریال تلویزیونی است.
قدرت این اتومبیل از طریق یک موتور الکتریکی با توان ۳۴۸ اسب بخار و گشتاور ۴۴۰ نیوتن متر تأمین می‌شود. حداکثر سرعت این اتومبیل ۴۶۰ کیلومتر در ساعت است. قرار است تولید این اتومبیل از اواخر سال ۲۰۱۶ و از طریق شرکتی به نام یوشیا موتورز که در شانگهای واقع شده، شروع شود.

بخش عقب این اتومبیل یک اثر هنری کوچک محسوب می‌شود. باله ظریف عقب که با چراغ‌های شیک ادغام شده، ظاهری اسپرت و شیک به اتومبیل می‌دهد.
بخش جلو نیز ظاهری زیبا دارد. رنگ قرمزی که مختص سریال Knight Rider است، بر روی صفحه‌نمایش تعبیه‌شده در جلوی اتومبیل می‌درخشد.
داخل کابین همان سبکی را دارد که در اتومبیل مدل ۳ تسلا می‌بینید. یک صفحه‌نمایش بزرگ به صورت عمودی در میانه داشبورد و یک صفحه‌نمایش در جلوی راننده مختص نمایش اطلاعات مربوط به سرعت و وضعیت اتومبیل وجود دارد.

 
اتومبیل‌های الکتریکی معمولاً صدایی تولید نمی‌کنند و این موضوع برای همه افراد خوشایند نیست. به همین دلیل یوشیا ایکس می‌تواند ۷ صدای مختلف موتور مانند صدای موتور فراری را پخش کند.
قیمت این اتومبیل بین ۲۰۰ الی ۳۰۰٬۰۰۰ یوآن معادل ۳۲ الی ۴۸٬۰۰۰ دلار خواهد بود. این قیمت برای چنین اتومبیلی بسیار ارزان به نظر می‌رسد؛ اما توجه داشته باشید که بایستی حدود ۹۰٬۰۰۰ یوآن نیز به عنوان یارانه دولت چین بپردازید. طبق گفته این شرکت، قیمت یوشیا ایکس باعث می‌شود با اتومبیل تسلا مدل ۳ که به زودی ارائه خواهد شد، به رقابت بپردازد.
صفحه‌نمایشی که در جلوی اتومبیل قرار دارد، چیزهای بامزه دیگری نیز پخش می‌کند.

 

برگرفته از
YOUXIA X
لینک کوتاه