به‌کارگیری فناوری جوهر الکترونیکی در تابلوهای راهنمایی و رانندگی

نویسنده:

۰۴:۴۲:۱۲

صفحه‌‌نمایش‌هایی که با استفاده از فناوری جوهر الکترونیکی (E Ink) کار می‌کنند، از برخی جهات تحسین‌برانگیز هستند؛ زیرا مصرف انرژی پایینی دارند، به راحتی خوانده می‌شوند و با حداقل نوری که دارند، هم دوام دارند و هم کاربردی هستند. در نتیجه تعجبی ندارد که سازمان راه ‌و ترابری استرالیا (RSM) تصمیم گرفته از این فناوری در حوزه جدیدی یعنی تابلوهای راهنمایی و رانندگی استفاده کند.
سازمان راه‌ و ترابری استرالیا، اولین تابلوهای راهنمایی و رانندگی ساخته‌شده با فناوری جوهر الکترونیکی را در شهر سیدنی به کار گرفت. این تابلوها قرار است در مواقع خاص، اطلاعات را در لحظه برای رانندگان نمایش دهند. هر تابلو از طریق 3G به سرورهای این سازمان متصل است و هر زمانی می‌توان آن را از راه دور به‌روزرسانی کرد. این تابلوها مجهز به نور مختص استفاده در شب و 100 درصد بادوام هستند. پنل‌های خورشیدی انرژی موردنیاز این تابلوها برای تغییر علائم را تأمین می‌کنند.
طبق ادعای شرکتی به نام Visionect که مسئول تولید نرم‌افزار و لوازم الکترونیکی این تابلوها است، صفحه‌نمایش‌های مجهز به فناوری جوهر الکترونیکی برای چنین کاربردهایی کاملاً مناسب هستند. این شرکت آماری از لس‌آنجلس ارائه کرده که نشان می‌دهد این شهر هر سال 9.5 میلیون دلار برای علائم پارک موقت هزینه می‌کند. این شرکت معتقد است این هزینه را می‌توان با به‌کارگیری صفحه‌نمایش‌های مجهز به فناوری جوهر الکترونیکی کاهش داد. شرکت Visionect می‌گوید با افزودن اجزایی همچون حسگرهای درجه حرارت و فاصله می‌توان قابلیت‌های این تابلوها را بهبود بخشید. علاوه بر این شرکت سازنده جوهر الکترونیکی نیز بر روی نوع دیگری از این فناوری کار می‌کند که بتوان آن را در ساختمان‌ها به کار گرفت. ظاهراً در آینده جوهر الکترونیکی تنها روی کتاب‌خوان‌های کاربرد نخواهد داشت.

 

برگرفته از
تابلوهای راهنمایی و رانندگی
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “به‌کارگیری فناوری جوهر الکترونیکی در تابلوهای راهنمایی و رانندگی”