ارائه فناوری شارژ وایرلس مختص گوشی‌های فلزی توسط کوآلکام

نویسنده:

۰۶:۲۴:۰۹

اخیراً بهترین گوشی‌های موجود در بازار با بدنه و فریم‌های فلزی ساخته می‌شوند. این امر باعث شده موضوع شارژ وایرلس این نوع گوشی‌ها مطرح گردد. تاکنون گوشی‌های فلزی مجبور بودند برای استفاده از این نوع شارژ، از قاب‌های کمکی بهره بگیرند؛ اما حالا شرکت کوآلکام می‌تواند به این روند پایان دهد. کوآلکام بعدازظهر روز ۲۸ جولای اعلام کرد نوعی فنّاوری ارائه کرده که اجازه می‌دهد گوشی‌هایی که قاب پشتی آن‌ها فلزی است، به صورت وایرلس شارژ شوند. کوآلکام نحوه کار این فنّاوری را توضیح نداده، اما این فنّاوری طوری طراحی شده که با استاندارد Rezence سازگار باشد.

شرکت کوآلکام قصد دارد با تولیدکنندگان گوشی‌های همراه مشارکت کند تا مطمئن شود این‌گونه پوشش‌های فلزی به گوشی اجازه می‌دهند نیازهای برقی خود را تأمین کنند. همچنین این فنّاوری کمک می‌کند تا مطمئن شویم این پوشش‌ فلزی با امواج رادیویی دیگر تداخل پیدا نمی‌کند. کاربران گوشی‌های همراه تفاوت قابل‌توجهی بین استفاده از این نوع شارژ و هر نوع شارژر وایرلس دیگری را متوجه نخواهند شد. در هر دو نوع شارژ تا زمانی که دستگاه موردنظر در نزدیکی پد شارژ قرار داشته باشد، می‌تواند انرژی دریافت کرده و شارژ شود.

این فناوری روز ۲۸ جولای در اختیار شرکت‌هایی قرار گرفت که تمایل دارند از آن استفاده کنند. البته، هنوز هم کشمکشی میان استانداردهای شارژ وایرلس وجود دارد. در نتیجه برآورد اینکه چند شرکت استاندارد Rezence را انتخاب خواهند کرد، کمی دشوار است. در بدترین حالت، به نظر می‌رسد کوآلکام یک دلیل محکم به سازندگان گوشی داده تا استاندارد Rezence را انتخاب کنند.
 

برگرفته از
شارژ وایرلس
لینک کوتاه

دیدگاه