ماموریت تازه بالونهای گوگل، تامین اینترنت پرسرعت در سریلانکا

نویسنده:

۰۱:۵۱:۴۶

اگر اخبار این پرنده‌های مهیب را دنبال کرده باشید، حتما می‌دانید که خدایگان آزمایشگاه ایکس گوگل از بالونهای پرنده در لایه استراتوسفر جو  زمین برای ارسال سیگنالهای اینترنت به زمین استفاده می‌کنند و اینگونه مناطق روستایی و صعب العبور را تحت پوشش قرار می‌دهند.  به همین دلیل است که آژانس خبری رسمی دولت سریلانکا با افتخار اعلام کرده که این ملت «در حال تبدیل شدن به اولین کشور دنیا هستند که به پوشش اینترنت بین‌المللی متصل خواهند شد.»
 
بنا بر اعلام سایت phys.org، مانگالا ساماراویرا، وزیر امور خارجه سریلانکا از برنامه گوگل برای آغاز اجرای برنامه بالونهای اینترنتی در ماه‌های باقی مانده تا مارس ۲۰۱۵ می‌گوید. ۱۰۰ روز زمان بسیار خوبی برای صبر و آمادگی است. شرکتهای خدمات دهنده اینترنت محلی این کشور از هم اکنون طرح‌های خود را برای کاهش قیمت اینترنت آغاز کرده‌اند.  آنها انتظار دارند با عرضه سرویسهای ارزانتر، بازار محلی خود را حفظ کنند. 
 
سریلانکا یک کشور جزیره‌ای کوچک است که مساحت آن یک سوم استان کرمان است. از جمعیت ۲۰ میلیون نفری این کشور تقریبا ۲.۸ میلیون نفر به اینترنت دسترسی دارند که ۶۰۶ هزار نفر انها از خطوط ثابت استفاده می‌کنند.
 
اینجا می‌تواند شروعی خوب برای تکنولوژی آزمایشی Loon باشد، تا پس از رفع ایرادهای اجرایی در مقیاس بزرگ، و در صورت موفقیت، آماده تکثیر در کشورهای بزرگتر باشد.
 
 

 

برگرفته از
بالونهای گوگل
لینک کوتاه