اولین اتومبیل اپل از طریق شرکت بی‌ام‌و ساخته خواهد شد

نویسنده:

۰۵:۴۷:۰۳

قبلاً نیز خبرهایی در مورد تلاش دو شرکت اپل و بی‌ام‌و برای همکاری منتشر شده بود؛ اما این تلاش‌ها به نتیجه‌ای نرسیده بودند. حالا ظاهراً این دو شرکت به مذاکرات نهایی نزدیک شده‌اند و قرار است منابع ساخت، فروش و ارائه خدمات شرکت بی‌ام‌و برای حمایت از اتومبیل اپل مورد استفاده قرار گیرد.

طبق گفته نشریه آلمانی Manager Magazin، مدیرعامل اپل، Tim Cook، از کارخانه بی‌ام‌و در شهر لیپزیک آلمان بازدید کرده تا مراحل تولید بی‌ام‌و آی ۳ (BMW i3) را مورد ارزیابی قرار دهد. از آن زمان تاکنون مسئولان هر دو شرکت در مذاکرات خود، اتومبیل آی ۳ را به عنوان پایه‌ای برای اتومبیل اپل مورد بررسی قرار داده‌اند. پروژه تایتان (Project Titan) یا همان پروژه اتومبیل اپل دارای سبکی شبیه مینی‌ون خواهد بود که با شکل هاچ‌بک آی ۳ شرکت بی‌ام‌و کاملاً در تناقض است.

قبلاً شایعاتی منتشر شده بودند که ادعا می‌کردند اپل تنها در تولید نرم‌افزار برای اتومبیل‌های بی‌ام‌و مشارکت خواهد داشت؛ اما ادعاهای جدید نشان می‌دهند اولین اتومبیل اپل در ایالت باواریا در جنوب آلمان ساخته شده و در نمایندگی‌های بی‌ام‌و به فروش خواهد رسید. طبق اخبار منتشر شده، این اتومبیل قبل از پایان دهه جاری تولید شده و خدمات تعمیری آن توسط متخصصین بی‌ام‌و صورت خواهد گرفت.

مشخصات فنی کمی مربوط به رانشگر و فناوری این اتومبیل منتشر شده است؛ اما پیش‌بینی می‌شود تمام یا برخی از اجزای الکترونیکی آی ۳ به همراه فناوری خودران اپل در این اتومبیل به کار گرفته شود. این که همین فناوری در اتومبیل‌های بی‌ام‌و نیز به کار گرفته می‌شوند یا خیر، مشخص نیست؛ اما اگر به کار گرفته شود، شرکت بی‌ام‌و می‌تواند با شرکت تسلا به رقابت بپردازد. شرکت تسلا قصد دارد سال آینده اتومبیل نیمه خودران مدل اس (Model S) را ارائه دهد.

علاوه بر فناوری خودران، احتمالاً سطح جدیدی از قابلیت‌های رفاهی نیز در اولین اتومبیل اپل ارائه خواهد شد.

 

برگرفته از
اتومبیل اپل
لینک کوتاه

دیدگاه