[اعلامیه] ال‌جی درآمدهای مالی دوره سه‌ماهه دوم 2015 را اعلام می‌کند

نویسنده:

۱۰:۱۶:۲۲

گزارش درآمدهای مالی این شرکت در دوره سه‌ماهه پر افت و خیز

در سایه بازار نه چندان پر رونق تلویزیون و فشارهای شدید رقابتی، فروش کلی سه ماهه دوم با 7.6 درصد کاهش نسبت به همین دوره در سال گذشته به مقدار 244.1 میلیارد وون (معادل 222.52 میلیون دلار آمریکا) رسیده است. در حالی که سه‌ماهه دوم چالش‌برانگیزتر از آنچه که تصور می‌شد بود، ال‌جی مطمئن است با تولیدات جدید رقابتی و ابتکارات بازاریابی مؤثرتر می‌تواند سود از دست رفته را در سه‌ماهه سوم جبران کند.

به دلیل بازار جهانی ضعیف تلویزیون‌های LCD در کشورهای مشترک‌المنافع، آمریکای لاتین و اروپا، شرکت لوازم صوتی و تصویری ال‌جی سود سه ماهه 3.93 تریلیون وونی (3.59 میلیارد دلار) داشته است. نسبت به قبل حاشیه عملکردی سه‌ماهه دوم به سبب کاهش تقاضای جهانی و تأثیرات منفی ارز کاهش داشته است. این شرکت انتظار دارد بازار در دوره‌های سه‌ماهه بعدی با ارائه تلویزیون‌های 4K Ultra HD بهبود پیدا کند. زیرا ال‌جی در نظر دارد تولیدات OLED خود را با طراحی‌های جدیدتر و قیمت‌هایی جذابتر روانه بازار کند.
شرکت ارتباطات سیار ال‌جی از فروش 3.65 تریلیون وونی (معادل 3.33 میلیارد دلاری) در سه ماهه دوم خبر می‌دهد که نشان از پیشرفت آرام یک درصدی نسبت به دوره مشابه در سال گذاشته دارد. اگرچه صادرات جهانی گوشی‌های هوشمند با آمار 14.1 میلیون عدد کاهش نسبتاً کم 3 درصدی نسبت به سال گذشته در همین دوره را بیان می‌کنند، اما به دلیل ارائه گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های میان‌رده سود آمریکای شمالی تا 36 درصد افزایش یافته است. هرچند سود کلی تحت تأثیر تقاضای ضعیف محصولات ممتاز و پریمیوم در بازار بومی کره‌جنوبی قرار گرفت، ال‌جی بیشتر از 8.1 میلیون گوشی تلفن همراه LTE در سطح جهان در این سه‌ماه فروخت که رکورد محسوب می‌شود. در سه‌ماهه سوم و پس از آن، ال‌جی راهبرد دوگانه خود را با جدیت بیشتری بر روی هدف قرار دادن بازار با محصولات ممتاز و پریمیوم و همچنین گوشی‌های میان‌رده دنبال خواهد کرد.

شرکت تهویه هوای مطبوع و لوازم خانگی ال‌جی با افزایش 10 درصدی نسبت به سه ماهه نخست، فروش 4.49 وونی (معادل 4.09 میلیارد دلار) داشته است. سود سه‌ماهه دوم 291.8 میلیارد وون (معادل 266 میلیون دلار) بوده است که به دلیل ارائه محصولات بهتر و اصلاح ساختار هزینه‌ها، شش درصد افزایش داشته است. با توجه به اینکه به نظر نمی‌رسد شرایط اقتصاد کلان در آینده نزدیک بهبودی داشته باشد، ال‌جی به طور وسیع تمرکز خود را بر افزایش سودآوری با معرفی سیستم‌های تهویه مطبوع و محصولات لوازم خانگی نوین در آمریکای شمالی و سایر بازارها قرار داده است.
در سه ماهه دوم 2015، شرکت قطعات خودروی ال‌جی با افزایش 18 درصدی نسبت به سه‌ماهه قبلی سود 450.8 میلیارد وونی (معادل 410.49 میلیون دلار) داشته است. این بهبود از کسب و کار اینفوتینمنت (infotainment) اتومبیل و مهندسی قطعات خودکار حاصل شده است. با رشد مداوم بازار اتومبیل‌های برقی و قطعات الکترونیکی خودرو، ال‌جی به منظور استحکام جایگاه خود در فناوری‌های جدید اتوماتیک در حال شتاب دادن سرمایه‌گذاری‌های خود در بخش تحقیق و توسعه است.

توضیح نرخ تبدیل ارز سه‌ماهه دوم سال 2015
نتایج درآمد‌های سه‌ماهه ممیزی‌نشده شرکت ال‌جی بر اساس IFRS (استانداردهای گزارشگیری مالی بین‌المللی) برای دوره سه‌ماهه‌ای که در 30 ژوئن 2015 پایان یافته هستند. مقادیر به وون کره جنوبی با نرخ متوسط در همان دوره سه‌ماهه به دلار آمریکا تبدیل شده‌اند (هر دلار آمریکا معادل 1097 وون کره جنوبی).

 

برگرفته از
درآمدهای مالی
لینک کوتاه
برچسب ها