مواد غذایی که سلولیت را از بین می‌برند

نویسنده:

۱۲:۲۹:۲۳

برخی افراد تصور می‌کنند سلولیت به دلیل چربی زیاد بدن به وجود می‌‌آید؛ اما این افراد سخت در اشتباه‌اند؛ زیرا سلولیت با اضافه‌وزن ارتباطی ندارد. حتی افرادی که وزن متناسبی دارند، ممکن است دچار سلولیت شوند. ژنتیک نقش مهمی در بروز سلولیت دارد؛ اما تغذیه نامناسب، عدم فعالیت فیزیکی، تغییرات هورمونی و چربی کلی بدن نیز باعث بروز سلولیت می‌شوند. اگرچه در مورد ژنتیک کاری از دستتان برنمی‌آید، اما روش‌هایی دیگری وجود دارد که به شما کمک می‌کند از دست سلولیت رها شوید. بروز سلولیت به این معنی است که کلاژن پوست ضعیف شده و بافت پیوندی مناسب را ندارد تا پوستی صاف و بدون پستی‌وبلندی داشته باشید.
لوسیون‌ها و داروهای زیادی وجود دارند که ادعا می‌کنند سلولیت را از بین می‌برند؛ اما چندان تأثیرگذار نیستند. با ما همراه باشید تا با یک سری مواد غذایی آشنا شوید که با بروز سلولیت مقابله می‌کنند. این مواد غذایی علاوه بر حمایت از تولید کلاژن، حالت کشسانی پوست را نیز افزایش داده و به دفع مواد سمی از بدن کمک می‌کنند.

۱. گشنیز
گشنیز تازه از طریق کمک به دفع فلزات سنگین از بدن، دفع مواد سمی از بدن را افزایش می‌دهد. فلزات سنگین عملکرد بافت عادی را مختل کرده و از بهبود و عملکرد درست بدن جلوگیری می‌کنند. با کاهش مواد سمی بدن به از بین بردن چربی اضافی و کاهش سلولیت کمک می‌کنید.
۲. جعفری
جعفری علاوه بر کمک به دفع مواد سمی بدن، به عنوان یک ادرارآور عمل کرده و به تخلیه کلیه‌ها کمک می‌کند. این امر از بروز نفخ و حفظ آب در بدن جلوگیری می‌کند. همچنین جعفری سرشار از ویتامین آ، سی و ای است که برای سلامت پوست ضروری هستند و به از بین رفتن سلولیت کمک می‌کنند.
۳. گندم‌سیاه
گندم‌سیاه یک غله کامل است که به آرامی سوزانده شده و به راحتی هضم می‌شود. همچنین گندم‌سیاه یک پروتئین کامل و حاوی میزان زیادی ویتامین‌های ب و فیبر است. فیبر در مقابله با سلولیت اهمیت زیادی دارد؛ زیرا به دفع مواد سمی از سلول‌های چربی کمک می‌کند. همچنین گندم‌سیاه میزان زیادی لیزین دارد؛ یک آمینواسید که به مرمت بافت بدن و کلاژن کمک می‌کند.
۴. مغز میوه
مغزها نیز به کاهش سلولیت کمک می‌کنند. اسیدهای چرب امگا ۳ در سلامت غشای سلولی پوست نقش دارد. امگا ۳ نه تنها ترکیبات مضر مانند مواد شیمیایی سمی را مسدود می‌کند، بلکه در اجزای سالم بدن مانند آب حفظ می‌شود تا پوست صاف‌تر، پرتر و بدون چین‌وچروک شود. اسیدهای چرب ضروری از طریق کاهش تولید طبیعی ترکیبات التهابی توسط بدن، سرعت روند پیری پوست را نیز کاهش می‌دهند.
۵. گریپ‌فروت
این عضو از خانواده مرکبات به صاف شدن پوست کمک می‌کند؛ زیرا حاوی ویتامین سی است. اگرچه ویتامین سی به عنوان ویتامین ضد سرماخوردگی شناخته شده است؛ اما به تولید و مرمت کلاژن بدن نیز کمک می‌کند. کلاژن در مقابله با سلولیت نقش مهمی دارد. همچنین مصرف گریپ‌فروت به شما کمک می‌کند آب موردنیاز بدن را تأمین کنید که برای روشن‌تر شدن و تپل شدن پوست مهم است.
۶. آب با لیمو
اگر آب را همراه یک تکه لیمو مصرف کنید؛ از سه طریق به از بین رفتن سلولیت کمک می‌کند؛ از طریق تأمین آب بدن، از طریق دفع مواد سمی و از طریق تأمین میزان زیادی ویتامین سی. هدف این است که از کمبود آب پوست جلوگیری شود. پوستی که دچار کمبود آب است، ظاهری خشک، مات و پر از برجستگی دارد. با کمک ویتامین‌های لیمو، پوست نه تنها حس و ظاهری صاف‌تر خواهد داشت، بلکه مواد مغذی لازم برای مقابله با آسیب‌هایی مانند نور خورشید و آلودگی هوا را نیز تأمین می‌کند.

 

برگرفته از
سلولیت
لینک کوتاه