صندوق سرمایه گذاری سامسونگ الکترونیکس برای پرداخت غرامت به کارکنان مبتلا به سرطان

نویسنده:

۱۲:۴۲:۵۱

به گزارش رویترز این شرکت مبلغ ۱۰۰ میلیارد وون (۸۵.۸ میلیون دلار) کنار گذارده تا برای پرداخت تاوان به کارکنان مبتلا به سرطان و بیماریهای ناعلاج مورد استفاده قرار گیرد. این پول شامل کارگران و کارمندانی می‌شود که شرایط کاری پرخطر کارخانه‌های این شرکت باعث ابتلای آنها به سرطان خون و بیماریهای صعب‌االعلاجی مانند آن شده باشد.
 
یکی از گروهای فعال مدنی کره‌ای تا کنون بیش از ۲۰۰ مورد از افراد بیماری را ثبت کرده‌اند که پیش از این در یکی از شرکتهای سامسونگ مشغول کار بوده‌اند. طبق نظر این گروه تا کنون ۷۰ نفر آنها فوت کرده‌اند. شرکت سامسونگ هم چندی پیش از تلفات انسانی به دلیل نشت گاز در یکی از کارخانه‌های چیپ‌سازی مستقل خبر داد. مدت زمان زیادی پس از این اتفاق نبود که کوان او-هیون مدیرعامل سامسونگ تصمیم گرفت تا به صورت کاملا رسمی بابت این مشکل عذرخواهی کند: «ما باید زودتر به این موضوع می‌پرداختیم و دقت بیشتری به خرج می‌دادیم.» او افزود: «واقعا و عمیقا قلبمان شکسته، و این واقعه را شکستی برای خودمان می‌دانیم و بابت عدم امکان اقدام سریعتر، عذرخواهی می‌کنیم». 
 
به نظر می‌رسد که این صندوق به گونه‌ای دنبال آرام کردن کارکنان آسیب دیده و خانواده‌هایشان باشد.  البته قرار است بخشی از فعالیتهای این صندوق در زمینه رسیدی و کمک به مسایل بهداشتی و روندهای ایمنی در دیگر شرکتها باشد. همچنین بخشی از آن صرف سرمایه گذاری در زمینه پروژهشهای درمان بیماریها و البته آموزش کارکنان برای کاهش  احتمال وقوع چنین خطراتی خواهد شد.
 

 

برگرفته از
صندوقی برای جبران مافات
لینک کوتاه

دیدگاه