اپلیکیشن جدید مایکروسافت با قابلیت ترجمه ۵۰ زبان روی تلفن و ساعت

نویسنده:

۰۶:۵۷:۲۴

این اپلیکیشن رابط کاربری ساده و سر راستی دارد که متن ترجمه شده شما را با فونتی زیبا و خوانا به نمایش می گذارد و به راحتی برای افرادی که به زبان شما صحبت نمی‌کنند قابل استفاده و درک است.
 
و جالب اینجا است که با پشتیبانی این اپلیکیشن از ساعتهای هوشمند، اکنون دیگر این زمان سنج بسته شده پشت دست شما بیش از پیش کارایی خواهد داشت.
 
اپلیکیشن ساعت می‌تواند متن ترجمه شده شما را در زبانهای مورد پشتیبانی از قبیل اسپانیایی یا چینی به نمایش بگذارد. این قابلیت هنگام سفر شما به خارج از کشور یا تلاش برای ارتباط با توریستهای خارجی بسیار کاربردی خواهد بود.
 
علاوه بر این می‌توانید جملات پرکاربرد ترجمه شده را به لیست مرجع برنامه بیفزایید و سریعا در صفحه تاریخچه به آنها دسترسی داشته باشید.
 
دقت این برنامه تا چه حد است؟ بسته به زبانی که با آن کار می کنید، ممکن است تجربه بسیار متفاوتی را از سر بگذرانید. هنوز درباره برخی زبانها اندکی کم دقت است و مثلا در ترجمه انگلیسی به هندی برخی اشتباهات در آن قابل مشاهده هستند. اما برای شروع کاملا قابل قبول است.
 
شاید بگوید که بهتر است به مترجم گوگل اعتماد کنیم که روزانه بیش از ۱۰۰ میلیارد کلمه را ترجمه می‌کند و حتی با استفاده از عکسهای گرفته شده توسط دوربین موبایل هم در لحظه ترجمه را نشان می‌دهد. اما توجه داشته باشید که مایکروسافت با عرضه سریع اپلیکیشن ویژه ساعتهای هوشمند توانسته در این زمینه گوگل را شکست دهد. شاید این میدان مسابقه‌ای است که مایکروسافت به خوبی اهمیت آن را دریافته، اما دیگر غولها هنوز به ان بی اعتنا هستند.
 
 
 
 

 

برگرفته از
مترجم مایکروسافت
لینک کوتاه