کشف ۶ راه مختلف برای هک کردن اتومبیل برقی تسلا مدل اس

نویسنده:

۰۱:۱۰:۰۰

این رخنه‌های امنیتی توسط کوین ماهافی، مدیر تکنولوژی Lookout و مارک راجرز از محققان کلود فلر کشف شده اند.

جزئیات فنی این نقایص همچنان نامعلوم هستند. این دو محقق تصمیم دارند جزئیات بیشتر را در روز جمعه طی کنفرانس هک DefCon لاس وگاس فاش سازند.
در توضیحات این برنامه آمده است: «با شرکت در این گفتگو شما فهم درستی نسبت به سیستمهای یکپارچه مورد استفاده در تسلا مدل اس پیدا خواهید کرد و همچنین با مهمترین روشهای هک آنها آشنا می‌شوید. ما قصد داریم چندین رخنه امنیتی روز صفر را معرفی کنیم که به شما اجازه می‌دهد با و بدون دسترسی فیزیکی سیستم تسلا مدل اس را هک کنید.»

وال استریت ژورنال گزارش می‌دهد که یکی از این روشها به هکر اجازه می‌دهد از راه دور ماشین را خاموش کرده و از حرکت بازدارد. اما این نقص هنگامی زیر سوال می رود که بدانیم نیاز به دسترسی فیزیکی هکر به ماشین دارد.

البته تسلا برای مشکلات امنیتی مورد اشاره پیش از برگزاری کنفرانس آپدیتهایی را ارائه کرده است تا کاربران اتومبیلهای برقی این شرکت در خطر نباشند.

 
البته سخنگوی تسلا در پاسخ به نشریات گفته است: «ما تسلا مدل اس را با بالاترین استانداردهای ایمنی در هر زمینه‌ای عرضه کرده‌ایم. همچنین پادمان حمایتی ما به خوبی توسعه یافته و هر لایه‌ای از اتومبیل‌های مان را (شامل سیستم امنیت شبکه، اپلیکیشن موبایل، سرورهای تسلا و حتی خود ماشین) تحت پوشش قرار می‌دهد.  با توجه به مسئولیت ما در قبال گزارشهای دریافتی، تیم ویژه‌ای از بهترین متخصصان امنیتی تسلا همکاری نزدیکی را با انجمنهای تحقیقاتی دارند، تا مطمئن شوند که حمایت ما از سیستمهای‌مان به خوبی ادامه خواهد داشت و حتی با استفاده از محققان خارج از شرکت آنها را تحت تستهای فشرده و حملات شبیه سازی شده قرار می‌دهیم و همواره در حال اعتبار سنجی، به روز رسانی و پشتیبانی پادمان هستیم.»
برگرفته از
هک کردن اتومبیل برقی تسلا
لینک کوتاه

دیدگاه