جوابیه ال‌جی الکترونیکس به مسئلۀ حریم خصوصی تلویزیون‌های هوشمند

نویسنده:

۰۱:۴۸:۱۱در ال‌جی، ما همیشه به دنبال این هدف بوده‌ایم که تجربۀ تلویزیون‌های هوشمند را ارتقا دهیم. به تازگی، مسئله‌ای توجه ما را به خود جلب کرده است که گفته‌ها حاکی از آن است که اطلاعات مشاهده بدون رضایت کاربر جمع می‌شوند. حریم خصوصی مشتریان ما بخش مهمی از تجربۀ تلویزیون هوشمند است و ما در مورد چنین ادعاهایی فوراً شروع به بررسی و تحقیقات کردیم و به این نتیجه دست یافتیم:
اطلاعاتی مانند کانال، پلت‌‎فرم تلویزیون، منبع پخش (شبکه) و غیره که توسط تلویزیون‌های خاص هوشمند ال‌جی جمع می‌شوند شخصی نیست و به اطلاعات مشاهده مربوط می‌شود. این اطلاعات به عنوان بخشی از پلت‎فرم تلویزیون هوشمند جمع‌آوری می‌شوند تا تبلیغات مربوط را ارائه دهند و برای بینندگان بر حسب چیزی که در تلویزیون هوشمند ال‌جی تماشا می‌کنند توصیه‌هایی داشته باشند. ما بررسی کرده‌ایم که حتی اگر این قابلیت توسط بینندگان خاموش یا غیرفعال شود همچنان اطلاعات مشاهده را انتقال می‌دهد؛ هر چند این اطلاعات توسط سِرور بازیابی نمی‌شود. به‌روزرسانی نرم‌افزاری برای عرضۀ جهانی ارائه می‌شود تا این مشکل که دامنگیر تلویزیون هوشمند شده است برطرف شود و وقتی این قابلیت غیرفعال باشد هیچ اطلاعاتی انتقال داده نشود.
علاوه بر این، گزارش شده است نام فایل‌‎های رسانه‌ای که در درایوهای خارجی مانند دستگاه‌های یو‌اس‌بی فلش ذخیره شده است توسط تلویزیون‌های هوشمند ال‌جی ذخیره می‌شود. با اینکه نام فایل‌ها ذخیره نمی‌شود، انتقال نام چنین فایل‌هایی بخشی از قابلیت جدیدی است که برای جست‌وجوی اطلاعات در اینترنت (متادیتا)، که مربوط به برنامه‌ای است که تماشا شده، برای ارائۀ بهترین تجربۀ مشاهده در دسترس قرار می‌گیرد. اگر چه، این قابلیت هرگز به طور کامل انجام نمی‌شود و هیچ اطلاعات شخصی جمع‌آوری یا حفظ نمی‌شود. این قابلیت با به‌روزرسانی نرم‌افزار دائمی (Firmware) برطرف می‌شود.
ال‌جی در مورد گزارشات پیش‌آمده اظهار تأسف می‌کند و برای برآورده کردن نیازهای تمام مشتریان و عموم مردم به تلاش‌های خود ادامه می‌دهد. ما امیدوراریم این به‌روز رسانی همۀ مسائل را بر طرف کند. 
در پاسخ به گزارشات اخیر مبنی بر انتقال اطلاعات خاص مشاهده در تلویزیون‌های هوشمند ال‌جی بدون رضایت کاربر، ال‌جی الکترونیکس در سوم دسامبر فوراً به‌روزرسانی نرم‌افزاری برای برطرف کردن این نگرانی منتشر کرد. تا امروز، بیشتر تلویزیون‌های ال‌جی در 137 کشور از 29 نوامبر 2013 آپدیت شده‌اند. اگر در تلویزیون‌های هوشمند ال‌جی که به‌روز شده‌اند این گزینه به طور دستی غیر فعال شود، دیگر اطلاعات مشاهده را انتقال نمی‌دهند. علاوه بر این، انتقال نام فایل‌ها فوراً با این به‌روز رسانی نرم‌افزاری متوقف شده است.
در تلویزیون‌های هوشمند ال‌جی که گزینۀ به‌روزرسانی نرم‌افزاری فعال یا روشن است و گزینۀ به روزرسانی نرم‌افزاری خودکار (automatic update mode) علامت زده شده است به‌روزرسانی به صورت خودکار بدون دخالت کاربر انجام می‌شود. اگر این گزینه علامت نخورده باشد، بینندگان، هر ده بار بعد از روشن کردن تلویزیون، پیغام هشداری روی صفحه مشاهده می‌کنند تا زمانی که نصب تأیید شود. در این حالت، وقتی گزینۀ به‌روزرسانی نرم‌افزاری در حالت خاموش باشد، هیچ به‌روزرسانی انجام نمی‌شود. مشتریانی که می‌خواهند قابلیت به‌روزرسانی نرم‌افزاری را داشته باشند می‌توانند آن را از منوی تنظیمات در تلویزیون خود فعال کنند.

برگرفته از
حریم خصوصی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه