بر اساس اسناد لو رفته احتمال تجهیز گلکسی اس ۷ به اسنپ‌دراگون ۸۲۰

نویسنده:

۰۳:۳۶:۰۰

 
اسنادی که دیروز در چین لو رفتند نشان می‌دهند که سامسونگ در حال برخی مذاکرات در خصوص Galaxy S7 است. این اسناد نشان می‌دهند که این اسمارت فون احتمالا از پردازنده MSM8996 (نام مدل پیش تولید اسنپ‌دراگون ۸۲۰ کوالکام) بهره خواهد برد. همچنین محصولی با کد نام Jungfrau به لیست برنامه توسعه نرم افزاری این شرکت برای استفاده از اندروید M اضافه شده است.
 
مدتها است که شایعات از این می‌گویند که Jungfrau نام کد مورد استفاده درون سامسونگ برای گلکسی اس ۷ است. و این می‌تواند بدان معنی باشد که سامسونگ در حال انجام تست های لازم روی اسنپ‌دراگون ۸۲۰ است. بدون شک اکنون بسیار زود است که بگوییم این شرکت واقعا چه چیپ مجتمعی را سرانجام به عنوان قلب تپنده پرچمدار بعدیش انتخاب خواهد کرد. اما شایعاتی همزمان از سوی سامسونگ و کوالکام به این احتمال دامن می‌زنند. 
 
سالها است که سامسونگ حداقل نسخه‌ای از پرچمداران خود را به چیپهای کوالکام مجهز می‌کند. اما در سال ۲۰۱۵ برای اولین بار تمامی این محصول با چیپ خانگی Exynos سامسونگ عرضه شد و سامسونگ سراغ اسنپ دراگون ۸۱۰ نرفت. اما به نظر می‌رسد که سال آینده دو شرکت دوباره سراغ همکاری معمول و مرسومشان بروند.
 
کوالکام هم به تازگی برخی مشخصات فنی محصول تازه‌اش را رونمایی کرده و بیشتر درباره واحد گرافیکی آن سخن گفته. البته می‌دانیم که اسنپ دراگون ۸۲۰ برای حضور رسمی در قلب دستگاه‌های موبایل آماده است.
 

 

برگرفته از
اسنپ‌دراگون ۸۲۰
لینک کوتاه

دیدگاه