«شیطان در شهر سفید»: همکاری جدید دی کاپریو و اسکورسیزی!

نویسنده:

۰۳:۴۷:۵۶

به گزارش هالیوود ریپورتر لئوناردو دی کاپریو بازیگری که تا به حال چندین بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده، مارتین اسکورسیزی کارگردان مجبوبش را به خدمت گرفته تا اقتباس سینمایی کتاب «شیطان در شهر سفید»( The Devil in the White City) را بعد از بیش از یک دهه تأخیر به سینما بیاورد.

برای اولین بار تام کروز برای ایفای نقش و تهیه کنندگی اقتباس سینمایی این داستان ترسناک انتخاب شده بود و قرار بود تا کاترین بیگلو(Hurt Locker) کارگردانی آن را بر عهده بگیرد؛ اما استودیو پارامونت یک بار در سال ۲۰۰۴ و باری دیگر در سال ۲۰۰۷ و بعد از این که مشخص شد هزینه ساخت فیلم بسیار سرسام آور است، حقوق ساخت فیلم را از دست داد.

اما این پروژه در سال ۲۰۱۰ و هنگامی که دی کاپریو حقوق آن را خریداری کرد بار دیگر احیا شد و حالا بعد از ۶ سال دوباره به کمپانی پارامونت بازگشته است. بیلی ری(عطش بازی‌ها، کاپیتان فیلیپس) وظیفه نوشتن فیلمنامه‌ای بر اساس کتاب پرفروش شیطان در شهر سفید که در سال ۲۰۰۳ منتشر شد را بر عهده گرفته است؛ این کتاب داستانی واقعی در مورد مهندس معمار دنیل اچ. برنهام و قاتلی به نام اچ.اچ هلمز است.

برنهام معماری بود که وظیفه ساخت وُرلد فِیر سال ۱۸۹۳ شیکاگو را بر عهده داشت و هلمز خود را به عنوان دکتری جذاب معرفی کرده بود که هتل ورلد فیر را ساخت و قربانیان خود را به اتاق‌های گاز و شکنجه، و چال‌های آهک و اسید و کوره‌های آدم سوزی که در آن ساخته بود می‌کشاند. او به کشتن ۲۷ زن اعتراف کرد اما گفته می‌شود که این تعداد حدود ۲۰۰ نفر بوده است. او گفته بود که «من با شیطان درونم متولد شده‌ام، شیطان حامی من هنگام تولدم بود و کنار تختی که به دنیا آمدم ایستاده بود و از آن زمان با من مانده است.»

لئوناردو دی کاپریو خود در نقش هلمز بازی می‌کند اما هنوز بازیگری برای ایفای نقش برنهام در نظر گرفته نشده است. اسکورسیزی «شیطان در شهر سفید» را به عنوان پروژه بعدی خود آغاز می‌کند اما دی کاپریو هم اکنون مشغول بازی در فیلم «The Revenant» است.

فیلم گرگ وال استریت آخرین فیلمی بود که این تیم موفق هنری با هم کار کردند و با استقبال خوب منتقدان مواجه شد؛ از فیلم‌های دیگر این تیم می‌توان به دار و دسته‌های نیویورک، هوانورد، رفتگان و شاتر آیلند اشاره کرد.
 

برگرفته از
شیطان در شهر سفید
لینک کوتاه