رونمایی از مدل ۲۰۱۶ لکسوس ال‌ایکس ۵۷۰

نویسنده:

۰۴:۴۶:۲۹

پس از انتشار چندین تصویر لو رفته از لکسوس ال‌ایکس ۵۷۰ جدید، شرکت لکسوس رسماً از مدل ۲۰۱۶ این اتومبیل رونمایی کرد.
جدیدترین مدل ال‌ایکس ۵۷۰ که جدیدترین شاسی‌بلند بدنه روی فریم موجود در بازار محسوب می‌شود، دارای تغییراتی در بخش جلو است و از بزرگ‌ترین گریل ستونی بهره می‌برد. یکی دیگر از به‌روزرسانی‌های ظاهری، چراغ‌های جلوی جدید است که باعث می‌شوند ال‌ایکس ظاهری مدرن‌تر داشته باشند. همچنین تزئینات کرومی در اطراف چراغ‌های مه شکن کوچک و گرد در پایین سپر وجود دارد.

بخش عقب ال‌ایکس جدید دارای چراغ‌های ال‌ای‌دی است که از تزئینات باریک کرومی، یک دریچه و یک سپر جدید بهره می‌برد. طبق گفته شرکت لکسوس، تنها پنل‌های در این اتومبیل همانند اتومبیل قبلی هستند.

داخل کابین نیز یک سری به‌روزرسانی دریافت کرده است. یک بخش منحنی از تزئینات چوبی بر عرض صندلی راننده تأکید دارد و ظاهر ساده و دلپسندی به کنسول مرکزی می‌بخشد. سیستم اینفوتینمنت نیز از یک صفحه‌نمایش ۱۲٫۳ اینچی بزرگ‌تر بهره می‌برد. فرمان سه‌بخشی که دارای لبه‌های چوبی است، دسته دنده و بخش ابزارها نیز در مدل ۲۰۱۶ این اتومبیل به‌روزرسانی شده‌اند.
این اتومبیل از یک موتور ۵٫۷ لیتری V8 بهره می‌برد که ۳۸۳ اسب بخار توان و ۴۰۳ پوند بر فوت گشتاور دارد. با این حال، یک جعبه‌دنده جدید ۸ سرعتی جایگزین جعبه‌دنده ۶ سرعتی و اتوماتیک مدل قبلی شده است. در حالت استاندارد این اتومبیل از سیستم دیفرانسیل تمام چرخ بهره می‌برد و ویژگی بدنه روی فریم این اتومبیل باعث می‌شود تا ۷۰۰۰ پوند وزن را به راحتی تحمل کند.
فناوری انتخاب حالت رانندگی که در مدل‌های کوچک لکسوس نیز وجود دارد، به راننده اجازه می‌دهد عکس‌العمل سیستم تعلیق و موتور را از طریق انتخاب چهار حالت رانندگی به نام‌های اکو، کامفورت، اسپرت اس و اسپرت اس پلاس تغییر دهد. یک به‌روزرسانی دیگر در حوزه فناوری این اتومبیل، افزودن یک دوربین دید عقب پانوراما است.

اتومبیل ال‌ایکس از یک سیستم نظارت بر نقطه کور، هشدار ترافیک عقب و چندین دستیار رانندگی اختیاری مانند صفحه مختص نمایش اطلاعات، کروز کنترل راداری دینامیک و فناوری دستیار پارک نیز بهره می‌برد.
مدل ۲۰۱۶ ال‌ایکس قبل از پایان سال جاری ارائه خواهد شد. اطلاعات مربوط به قیمت چند هفته قبل از عرضه این اتومبیل منتشر می‌شود. 

برگرفته از
LEXUS LX570
لینک کوتاه

دیدگاه