۷ روش برای افزایش انرژی

نویسنده:

۱۱:۱۸:۲۷

بعضی روزها حوصله اتمام کارتان را ندارید یا نمی‌توانید روی موضوع موردنظر تمرکز کنید. جالب است بدانید اگر پرانرژی باشید، احساس خوشحالی خواهید کرد. تحقیقات نشان داده‌اند، زمانی که پرانرژی باشید، احساس بهتری نسبت به خود خواهید داشت.

از طرف دیگر، زمانی که احساس خستگی می‌کنید، کارهایی که معمولاً انجام آن‌ها شما را خوشحال می‌کند، مانند تزئین خانه، آماده شدن برای رفتن به یک مهمانی یا برنامه‌ریزی برای یک مسافرت، باعث می‌شوند احساس ناتوانی و افسردگی کنید.
در ادامه روش‌هایی به شما معرفی خواهیم کرد که در مواقع کاهش سطح انرژی به شما کمک می‌کنند انرژی خود را افزایش دهید.

۱. ورزش کردن: حتی یک ورزش کوتاه‌مدت مانند پیاده‌روی ۱۰ دقیقه‌ای باعث می‌شود انرژی شما افزایش یافته و روحیه بهتری داشته باشید. این روش واقعاً مفید واقع می‌شود. حتماً آن را امتحان کنید. افراد معمولاً می‌گویند به اندازه‌ای خسته هستند که نمی‌توانند ورزش کنند؛ اما در واقع ورزش در حد معمولی به جای کاهش انرژی، آن را افزایش می‌دهد.
۲. گوش دادن به موسیقی شاد: این روش یکی از سریع‌ترین و راحت‌ترین روش‌های افزایش سطح انرژی محسوب می‌شود.
۳. به اندازه کافی بخوابید: اگر صبح‌ها زنگ ساعت باعث آزار شما می‌شود، یعنی به اندازه کافی نخوابیده‌اید. بیشتر افراد بالغ باید حداقل ۷ ساعت در شب بخوابند. خودتان را گول نزنید که به خواب کمتری نیاز دارید.
۴. کارهای خود را پرانرژی انجام دهید: تحقیقات نشان داده‌اند زمانی که افراد سریع‌تر حرکت می‌کنند، سرعت سوخت‌وساز بدنشان افزایش می‌یابد. همچنین از آنجا که نحوه عملکرد افراد بر روی احساساتشان تأثیر می‌گذارد، اگر کارهای خود را پرانرژی انجام دهید، احساس پرانرژی‌تری خواهید داشت. زمانی که با تلفن صحبت می‌کنید، سرپا بایستید، سریع‌تر راه بروید و با حرکات بدنی بیشتری صحبت کنید.
۵. با دوستان خود صحبت کنید: برقراری تماس و رابطه با دیگران واقعاً باعث افزایش انرژی می‌شود. زمانی که کم‌حوصله هستید، با یکی از دوستان خود بیرون بروید و قدم بزنید.
۶. کاری انجام دهید: اگر کارهایی وجود دارد که باید انجام دهید، یک مورد را انتخاب کرده و انجام دهید. به عنوان مثال اگر چند وقتی است قصد دارید کمد خود را مرتب کنید، این کار را انجام دهید. پس از اتمام کار متوجه می‌شوید که به طرز چشمگیری انرژی خود را افزایش داده‌اید. در میان فهرست کارهایی که باید انجام دهید، همواره یک کار قرار دهید که در عرض ۵ دقیقه انجام می‌شود.
۷. از خوردن بپرهیزید: شاید زمانی که احساس خوبی ندارید، خوردن یک جعبه بستنی وسوسه‌انگیز به نظر برسد؛ اما در نهایت تمام کالری‌های اضافی حاصل از این بستنی‌ها باعث ناامیدی شما خواهند شد. در نتیجه زمانی که بی‌حوصله هستید، سراغ مواد غذایی نروید.

 

برگرفته از
افزایش انرژی
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “۷ روش برای افزایش انرژی”