فراخوان اتومبیل‌های مزدا و فولکس‌واگن

نویسنده:

۱۲:۲۴:۱۲

این بار شرکت‌های فولکس‌واگن و مزدا به منظور پیشگیری از وقوع فاجعه، در مجموع حدود 613 هزار دستگاه اتومبیل را به دلیل نقص فنی در سیستم هدایت و کیسه‌های هوا فراخوان کرده‌اند. اگرچه هنوز هیچ گزارشی مبنی بر بروز حادثه‌ای به دلیل این مشکلات اعلام نشده است، اما این دو شرکت بزرگ خودروسازی محتاط هستند و امیدوارند احتمال بروز حادثه را از بین ببرند.

طبق اخبار، شرکت مزدا ۱۹۰ هزار دستگاه اتومبیل اسپرت سی‌ایکس ۹ را فراخوان کرده است. ظاهراً نشت آب در این اتومبیل‌ها باعث می‌شود اجزای سیستم تعلیق زنگ بزنند و از هم جدا شوند. این موضوع ممکن است منجر به از کار افتادن سیستم هدایت شود. اگرچه این مشکل ابتدا در ماه مه سال ۲۰۱۲ شناسایی شده؛ اما هنوز به طور کامل رفع نشده است. اتومبیل‌هایی که بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۴ تولید شده‌اند، احتمالاً این مشکل را دارند. مالکین سی‌ایکس ۹ از این مشکل مطلع شده‌اند و شرکت مزدا از آن‌ها خواسته تا به نمایندگی‌های مزدا بروند تا قطعات معیوب تعویض شوند.

فراخوان فولکس‌واگن گسترده‌تر از فراخوان شرکت مزدا است و چندین مدل را در برمی‌گیرد. بیش از ۴۲۰ هزار دستگاه فولکس‌واگن این مشکل را دارند. در این اتومبیل‌ها کابل‌های برقی که عملکرد کیسه‌های هوا به هنگام تصادف را کنترل می‌کنند، مشکل دارند. با این حال، در برخی موارد مواد زائد و آشغالی که روی کابل‌ها جای گرفته‌اند، این مشکل را تشدید می‌کنند.

مدل‌هایی که تحت تأثیر این مشکل هستند، عبارت‌اند از فولکس‌واگن سی‌سی، جتا، پاسات و تیگوران مدل‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴. همچنین اتومبیل‌های جتا و ایوس‌هایی که بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ تولید شده‌اند، گلف و جی‌تی‌آی‌هایی که بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ تولید شده‌اند و جتا اسپرت واگن‌هایی که از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ تولید شده‌اند، نیز دچار این مشکل هستند.
اگرچه چنین فراخوان‌هایی باعث ناراحتی صاحبان این اتومبیل‌ها می‌شوند؛ اما بهتر است قبل از بروز حادثه اقدام شود تا پس از آن.

 

برگرفته از
فراخوان
لینک کوتاه