درمان‌های طبیعی برای سر تا پای بدن!

نویسنده:

۰۳:۰۵:۱۱

سردرد: دو بار در روز یک دوز ۷۵ میلی‌گرمی گیاه پتاسیتس (Petasites ) مصرف کنید تا تعداد سردردها و شدت میگرن را کاهش دهید. شما می‌توانید از داروهای مسکن استفاده کنید؛ اما این داروها تنها درد را کاهش می‌دهند و گاهی سردرد را از بین می‌برند. گیاه پتاسیتس می‌تواند تعداد حملات میگرن را نصف کند.

کم‌کاری غده تیروئید: بدون سلنیم نمی‌توان توقع داشت غده تیروئید به درستی کار کند. کم‌کاری تیروئید نه تنها مانع ترشح هورمون‌های تیروئید می‌شود، بلکه باعث توقف استفاده از این هورمون در سلول‌ها نیز می‌شود.

نارسایی قلبی: طبق یک تحقیق که در سال ۲۰۱۰ در نشریه Journal of Cardiovascular Pharmacology and Therapeutics منتشر شد، نیاسین یا ویتامین ب ۳ باعث کاهش احتمال حملات و سکته‌های قلبی می‌شود. دوز مورد استفاده در شرایط مختلف بسیار متفاوت است، در نتیجه با پزشک خود در این مورد مشورت کنید. نیاسین رگ‌ها را باز می‌کند و باعث کاهش فشار سرخرگ می‌شود. کوآنزیم کیو 10 نیز در کاهش حملات قلبی تأثیر مثبت دارد؛ زیرا فشارخون را کاهش می‌دهد.

اختلالات دستگاه گوارشی: بهترین درمان برای این مشکلات، پروبیوتیک‌ها هستند. پروبیوتیک‌ها فرایند هضم را بهبود داده و از سیستم ایمنی سالم و روحیه مناسب پشتیبانی می‌کنند. آنزیم‌های گوارشی مواد غذایی را به مولکول‌های قابل‌جذب تبدیل می‌کنند. برای درمان سوزش معده از نارون آمریکایی یا ریشه مارشمالو استفاده کنید. برای بهبود حالت تهوع و استفراغ، چای زنجبیل گزینه مناسبی است. چای زنجبیل باعث رقیق شدن خون می‌شود، در نتیجه محتاط باشید. مکمل‌های نعناع فلفلی نیز به تسکین سندرم روده تحریک‌پذیر کمک می‌کنند.

پوکی استخوان: همه می‌دانند کلسیم برای استخوان‌ها مفید است. با این حال، آیا می‌دانید بدون منیزیم، ویتامین دی یا کا ۲ نمی‌توانید کلسیم را به استخوان‌های خود برسانید؟ استرونسیم طبیعی نیز یکی دیگر از مواد معدنی مفید برای تقویت استخوان‌ها محسوب می‌شود.

درد زانوها: سولفات گلوکزامین تشکیل غضروف را افزایش می‌دهد. کلاژن یکی دیگر از مکمل‌هایی است که درد مفاصل زانو را در افراد مبتلا به ورم مفاصل کاهش می‌دهد. طبق یک تحقیق که در سال ۲۰۱۲ انجام شد، کاهش وزن باعث می‌شود از بین رفتن غضروف‌ها کاهش یافته و محتوای پروتئوگلیکان مفاصل افزایش یابد.

قارچ ناخن‌های پا: از روغن درخت چای استفاده کرده و مواد غذایی شیرین مصرف نکنید. همچنین اگر بیش‌ازاندازه دچار قارچ ناخن‌های پا می‌شوید، بهتر است از نظر ابتلا به دیابت مورد بررسی قرار گیرید.

 

برگرفته از
درمان‌
لینک کوتاه