رونمایی رسمی از کوپه سی ۶۳ مرسدس ای‌ام‌جی

نویسنده:

۰۴:۱۷:۲۵

اتومبیل کوپه سی ۶۳ (C63 Coupe) که در کنار کوپه‌ سی‌کلس (C-Class Coupe) به تصویر کشیده شده است، طرح مشابهی دارد؛ اما در بخش سپر جلو، گریل و کاپوت متفاوت است. همچنین این اتومبیل از یک اسپویلر بر روی صندوق‌عقب و چرخ‌های آلیاژی سبک برخوردار است که توسط سیستم ترمزی با عملکرد بالا پشتیبانی می‌شوند.

شرکت مرسدس هنوز مشخصات فنی این اتومبیل را اعلام نکرده؛ اما مطمئناً این اتومبیل از یک موتور ۴٫۰ لیتری توربو دوقلو V8 بهره می‌برد که ۴۶۹ اسب بخار توان و ۴۷۹ پوند بر فوت گشتاور دارد. این موتور به همراه یک جعبه‌دنده ۷ سرعتی AMG SPEEDSHIFT MCT به کار گرفته شده که باعث می‌شود این اتومبیل در عرض حدود ۴ ثانیه از سرعت ۰ به سرعت ۶۰ مایل در ساعت برسد. حداکثر سرعت این اتومبیل ۲۵۰ کیلومتر در ساعت است.

همچنین یک تیپ S از این کوپه نیز ارائه خواهد شد که عملکرد بهتری دارد و از یک موتور ارتقاءیافته بهره می‌برد. این موتور ۵۰۳ اسب بخار توان و ۵۱۶ پوند بر فوت گشتاور دارد. به لطف توان اضافی، این اتومبیل در عرض ۳٫۹ ثانیه از سرعت ۰ به سرعت ۶۰ مایل در ساعت می‌رسد و حداکثر سرعت آن ۲۸۹ کیلومتر در ساعت است.

اگرچه شرکت مرسدس اطلاعات مهم را هنوز منتشر نکرده است؛ اما تأیید کرده این اتومبیل از سیستم دیفرانسیل عقب الکترونیکی و ضد لغزش برخوردار است که تعادل رانندگی در پیچ‌ها و به هنگام تغییر لاین در سرعت‌های بالا را افزایش می‌دهد. همچنین این شرکت خودروسازی تأیید کرده این اتومبیل‌ها به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر، ۸٫۶ و ۸٫۹ لیتر سوخت مصرف می‌کنند و میزان آلایندگی آن‌ها، به ازای هر کیلومتر ۲۰۰ و ۲۰۹ گرم است.

 

برگرفته از
Mercedes-AMG C63 Coupe
لینک کوتاه

دیدگاه