اگر از اینترنت استفاده می‌کنید، این ۵ قانون مهم را رعایت کنید

نویسنده:

۰۴:۳۰:۰۴

روز ۲٧ مرداد هکرها تهدید کردند اطلاعات مربوط به بیش از ۳۰ میلیون کاربر وب‌سایت همسریابی Ashley Madison را منتشر خواهند کرد. چنین حمله‌ای می‌تواند میلیون‌ها ازدواج را تحت تأثیر بگذارد و این تهدید تنها افراد مشهور و سیاستمداران را در برنمی‌گیرد، بلکه مردم عادی نیز تحت تأثیر چنین حمله‌ای قرار خواهند گرفت. اگر چنین چیزی اتفاق بیفتد، یک حمله تاریخی خواهد بود. اگرچه تأثیر چنین حملاتی در گذشته بارها مورد بررسی قرار گرفته است؛ اما در اینجا می‌خواهیم به چند قانون مهم اشاره کنیم که بهتر است به هنگام استفاده از اینترنت رعایت کنید.

۱. تصور کنید تمام کارهایی که انجام می‌دهید و حرف‌هایی که می‌زنید، در دسترس عموم افراد قرار خواهد گرفت.
۲. فریب تنظیمات مربوط به حریم خصوصی و گذرواژه‌ها را نخورید. این‌ها توهمات موقتی هستند که شما را از موضوع اصلی دور می‌کنند.
۳. توجه داشته باشید داده‌ها و زمینه‌ها معمولاً یک چیز هستند. زمانی که اطلاعاتی را در اینترنت وارد می‌کنید، توجه داشته باشید که در این اطلاعات به سؤالاتی همچون چه کسی (شما)، چه چیزی (داده‌ها)، چه زمانی (زمانی که داده‌ها را وارد می‌کنید)، کجا (سایتی که داده‌ها را در آن وارد می‌کنید)، چگونگی (دستگاهی که برای واردکردن داده‌ها، به کار می‌برید) و چرا (هدف سایت) پاسخ خواهید داد.
۴. باور کنید تمام تراکنش‌های کارت‌های بانکی شما در یک دفتر بزرگ و قابل جستجو نگه‌داری می‌شود و یک روز در دسترس همه قرار می‌گیرد تا آن را ببینند.
۵. باور کنید زمانی که داده‌ها را حذف می‌کنید، داده‌ها ناپدید نمی‌شوند.

همه چیز در نهایت آشکار می‌شود. به زودی می‌توانید بگویید بدگمان شده‌اید. بهتر است بدانید همه افراد حالا می‌توانند به طبقه افراد مشهور بپیوندند؛ افرادی که سال‌ها با ترس و واهمه از تجاوز به حریم خصوصی خود زندگی کرده‌اند. حالا همه افراد می‌توانند مشهور شوند و شایعات جذابی که همواره در مورد آن‌ها صحبت کرده‌ایم، ممکن است یکی از رفتارها یا کارهای خودمان باشد. فکر می‌کنید نباید به اعمال خود که در دنیای واقعی و دنیای مجازی، پیامدهایی دارند، توجه کنیم؟

 

برگرفته از
حریم خصوصی
لینک کوتاه