یکی از مهندسان تسلا به تیم رو به گسترش ماشین خودران اپل پیوست

نویسنده:

۰۱:۰۷:۴۸

 
پروفایل لینکدین Jamie Carlson نشان می‌دهد که وی تسلا را ترک کرده و به اپل پیوسته است. بنا بر پروفایلهای افراد متخصص در سایت لینکدین تا کنون حداقل ۶ نفر دیگر از افراد خبره در زمینه تکنولوژی‌های خودران و سیستمهای آنها به تیم اپل پیوسته‌اند.
 
البته تا به اینجا سایتها و خبرنگاران در دستیابی به این ۷ نفر ناموفق بوده‌اند و اپل هم از هرگونه اظهار نظری خودداری می کند.
 
منابع می گویند که اپل در حال توسعه یک ماشین و مطالعه در زمینه تکنولوژی خودران است. اما هنوز مشخص نیست که آیا تولید کننده آیفون قصد دارد وارد بازار ماشینهای خودران شود یا اینکه قصد دیگری دارد.
 
در ابتدای سال میلادی جاری هم اپل مهندس ارشد سابق فولکس‌واگن، مگان مک‌کلاین را استخدام کرد. کسی که تجربه بسیار زیادی در زمینه ماشینهای خودران دارد. و البته در کنار آن Vinay Palakkode، محقق ارشد دانشگاه کارنگی ملون را هم به خدمت گرفت. این دانشگاه در حقیقت هاب تحقیقات در زمینه رانندگی خودران است.
 
در ماه آگوست نیز اپل  Xianqiao Tong از مهندسان انویدیا را جذب کرد. وی در زمینه توسعه نرم‌افزارهای دید کامپیوتری برای سیستمهای دستیار راننده خبره است.
 
وال استریت ژونال هم چندی بعد خبر داد که اپل پائولفورگال، نایب رئیس آزمایشگاه Autonomous Systems Lab در موسسه تکنولوژی فدرال سوئیس را به خدمت گرفته است.
 
آنچه که سیستمهای پیشرفته دستیار راننده یا ADAS خوانده می‌شود، در حقیقت مجموعه‌ای از وظایف است که بر عهده سیستم هوشمند گذارده شده و کار راننده را ساده تر می سازد. از این تسکها می‌توان به حفظ موقعیت ماشین برای رانندگی میان خطوط، کنترل ماشین در رانندگی درون ترافیک شلوغ که نیازمند توقف فراوان است و دیگر مواردی اشاره کرد که در حقیقت بلوکهای ساختاری ماشینهای خودران هستند.
 
طبق پروفایل لینکدین Carlson می‌توان فهمید که وی از ماه آگوست در شرکت اپل استخدام شده است. اما موقعیت شغلی وی نامشخص است و وی عضو گروه پروژه‌های ویژه اپل است.
 
کارلسون تا ماه ژولای یکی از مهندسان ارشد برنامه ماشینهای خودران Autopilot تسلا بوده است و قبل از آن هم در Gentex  میشیگان مشغول کار بر روی سیستمهای دید خودرو بوده است.
 
دیگر افرادی هم که از سپتامبر ۲۰۱۴ تا کنون به گروه پروژه‌های ویژه اپل  پیوسته‌اند، تجربیات مشابهی داشته اند و در شرکتهای اتومبیل سازی چون بی‌ام‌و، فولکس‌واگن، فورد، تامین کننده قطعات اتومبیل Delphi Automotive، روبرت بوش و TRW مشغول فعالیت بوده‌اند.
 
در میان افرادی که پاییز گذشته استخدام شده‌اند هم می‌توان نامهایی چون Sanjai Massey، مهندس توسعه سیستمهای ماشینهای متصل به شبکه و خودکار در شرکت فورد و چندین شرکت دیگر؛ استفان ویبر، مهندس پیشین بوش با تجربه سیستمهای دستیار راننده ویدیویی و Lech Szumilas، دانشمند محقق پیشین Delphi Automotive با تجربه کار بر  روی تشخیص اشیاء با دید کامپیوتری را می توان دید. 
 
 

 

برگرفته از
تسلا
لینک کوتاه

دیدگاه