ادغام بخش تلفن هوشمند لنوو در موتورولا

نویسنده:

۰۸:۳۷:۳۷

 
لنوو می گوید که تمامی فعالیتهای اسمارت‌فونی خود را زیر چتر موتورولا سر و سامان خواهد داد و نام لنوو موبایل را کنار خواهد گذارد. لنوو در اطلاعیه منتشر شده در سایت NDTV Gadgets می‌گوید: «بلافاصله پس از ادغام هم  Rick Osterloh مدیرعامل قبلی موتورولا مدیریت واحد تجارت موبایل بین‌المللی لنوو را تحت برند موتورولا بر عهده خواهد گرفت.»
 
البته به نظر می‌رسد که تمام فعالیتهای موبایلی لنوو در موتورولا خلاصه نخواهند شد و داستان ZUK، برند آنلاین این شرکت همچنان ادامه خواهد یافت. لنوو می گوید این بخش، قسمتی از برنامه ادغام نیست: «بدون شک زوک در آینده به راه خود ادامه خواهد داد، زیرا این برند به شکل مستقل از گروه لنوو فعالیت می کند.» البته ZUK برند تحت حمایت و پشتیبانی لنوو است که مدتی فعالیت خود را در فضای آنلاین شروع کرده و پس از عرضه محصولات در چین، به تازگی ZUK Z1 سیانوژن را با قیمت ۲۸۰ دلار در برخی بازارهای جهانی عرضه عرضه کرد.
 
لنوو قصد دارد برند ZUK را به رقیبی برای شرکتهای موبایلی آنلاین چینی چون شیائومی و هواوی تبدیل کند. البته باید گذر زمان میزان موفقیتش را نشان دهد.  البته علیرغم اعلام برنامه ادغام، هنوز مشخص نیست که چه بر سر برند لنوو موبایل و کارمندان این بخش خواهد آمد. حتی ممکن است که این ادغام پوششی برای حذف بی سرو صدای برند موبایل لنوو از بازار باشد. این بخش تا کنون تعداد موبایل هوشمند بسیار زیادی در چین فروخته است. اما با این وجود فصل قبل با ضرر مالی روبرو شد و برای جبران مافات، مجبور شد ۳۲۰۰ نفر از کارکنانش را اخراج کند. 
 
به نظر می‌رسد لنوو قصد دارد پس از این ادغام، میزان فروش موبایلش را مقداری کاهش دهد و به جای فعالیت در همه بازارهای هدف، گزیده‌تر و انتخابی قدم بردارد. شما چه رویه‌ای را در این زمینه می‌پسندید؟ دوست دارید بالای موبایل ‌تان نام Lenovo درج شود یا اسم شناخته‌شده‌تری همچون Motorola را ترجیح می‌دهید؟
 
 

 

برگرفته از
موتورولا
لینک کوتاه