دستیابی به بیش از یک میلیارد کاربر توسط فیس‌بوک طی یک روز

نویسنده:

۱۰:۰۸:۳۳

این خبر از طریق حساب رسمی فیس‌بوک مارک زوکربرگ اعلام شد. داده‌های مربوطه نشان می‌دهد روز دوشنبه از هر ۷ نفر در سراسر جهان، ۱ نفر از فیس‌بوک استفاده کرده است. ظاهراً شبکه اجتماعی فیس‌بوک به بخش جدایی‌ناپذیری از زندگی روزمره افراد تبدیل شده است.

از لحاظ تئوری، این آمار ممکن است اشتباه باشند؛ زیرا ممکن است افراد چندین حساب کاربری داشته باشند. در نتیجه، آیا واقعاً روز دوشنبه از هر ۷ نفر واقعی ۱ نفر از فیس‌بوک استفاده کرده است؟ صادقانه باید بگویم این آمار ممکن است درست باشد، چون من بسیاری از افراد را می‌شناسم که به فیس‌بوک اعتیاد دارند. این افراد صبح‌ها بعد از بیدار شدن، به جای شستن صورت و مسواک زدن دندان‌ها، فیس‌بوک را چک کرده و به نوتیفیکیشن‌های خود پاسخ می‌دهند.

بسیاری از طرفداران فیس‌بوک برای بزرگداشت این رویداد، داستان‌های جالبی از دیدار با خویشاوندان خود که مدت‌ها آن‌ها را گم کرده بودند، به اشتراک گذاشتند. همچنین این افراد اظهار داشتند فیس‌بوک زندگی آن‌ها را متحول کرده است. برخی منتقدان تصور می‌کردند پس از گذشت چند سال محبوبیت فیس‌بوک کم شود؛ زیرا افراد به یکنواختی ارسال رویدادهای زندگی شخصی در فضای مجازی علاقه‌ای نخواهند داشت. با این حال، برعکس این اتفاق پیش آمد و سرویس‌های مختلف شبکه اجتماعی از جمله فیس‌بوک و توییتر بسیار بیشتر از همیشه تأثیرگذار شدند. بسیار محتمل است در آینده روزی برسد که فیس‌بوک هر روز ۱۰ میلیارد کاربر داشته باشد؛ زیرا از آنجا که در حال حاضر نسل قدیم از کامپیوتر استفاده نمی‌کنند، تعداد کاربران فیس‌بوک کاهش یافته است.
منبع: http://www.eteknix.com/facebook-reaches-billion-users-one-day/

 

برگرفته از
فیس‌بوک
لینک کوتاه