۵ ماده غذایی شگفت‌انگیز برای داشتن خوابی راحت

نویسنده:

۱۰:۱۳:۰۹

۱. پنیر موزارلا
همان‌طور که می‌دانید بوقلمون سرشار از تریپتوفان است؛ آمینواسیدی که بدن را تحریک می‌کند تا میزان بیشتری سروتونین بسازد و در نهایت به بدن کمک می‌کند آرامش یابد. سروتونین یک ماده شیمیایی مسئول حس خوب است. با این حال جالب است بدانید پنیر موزارلا ۲ برابر بیشتر از پروتئین خالص تریپتوفان دارد.
۲. ماهی سالمون
طبق یک تحقیق جدید، اگر هر روز ۶۰۰ میلی‌گرم امگا ۳ مصرف کنید، یک ساعت بیشتر می‌خوابید و ۷ بار کمتر در طول شب بیدار می‌شوید. برای شام ماهی سالمون بخورید یا اگر ماهی دوست ندارید، از مکمل‌ امگا ۳ بهره ببرید.
۳. بادام
مصرف روزانه یک مشت بادام، ۲۰ درصد از نیاز روزانه بدن به منیزیم را تأمین می‌کند. منیزیم ماهیچه‌ها را تسکین داده و به آرامش بدن کمک می‌کند. در نتیجه زمانی که سرتان را روی بالش می‌گذارید، ذهنتان آرامش می‌یابد. بادام منبع تریپتوفان نیز محسوب می‌شود. در نتیجه بهتری روی خواب خواهد داشت.
۴. بلغور جو دوسر
آیا شنیده‌اید که گیلاس منبع خوبی از هورمون ملاتونین یا همان هورمون محرک خواب است؟ خوب بلغور جو دوسر نیز این هورمون را دارد. از آنجا که بلغور جو دوسر حاوی کربوهیدرات‌هایی است که باعث خواب‌آلود شدن می‌شوند، اگر این بلغور را قبل از خواب مصرف کنید، به راحتی خوابتان می‌گیرد.
۵. موز
موز سرشار از منیزیم و پتاسیم است. پتاسیم نیز یکی از موادی است که آرام‌بخش ماهیچه‌ها محسوب می‌شود. علاوه بر این موز نیز همانند پنیر موزارلا و بادام دارای میزان زیادی تریپتوفان است. بهتر از همه این است که موز می‌تواند هوس شبانه برای خوردن مواد غذایی شیرین را ارضاء کند.

 

برگرفته از
خوابی راحت
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “۵ ماده غذایی شگفت‌انگیز برای داشتن خوابی راحت”
 1. سایت بسیار زیبا و پر محتوایی دارید
  ادامه بدید حتما موفق میشید
  از مهندسی سایت هم تشکر میکنم بخاطر مطالب داغ
  به سایت ما هم سری بزنید خیلی دوستداریم از تجربیات شما بهره مند شویم
  با تشکر آگهی90

  نظرات رو هم که منتشر نمیکنید
  این واقعا بی عدالتیه
  حیف ولی سایت خوبی داشتید
  ….