ساخت طولانی‌ترین تونل جهان در سوئیس به پایان رسید

نویسنده:

۰۴:۱۹:۵۳

منطقه آلپ در کشور سوئیس بی‌شک یکی از زیباترین مناطق جهان محسوب می‌شود و به دلیل قله‌های برفی تماشایی‌اش معروف است. با این حال، علیرغم این زیبایی شگفت‌انگیز، این منطقه از گذشته تاکنون یکی از موانع بزرگ ترابری در این منطقه محسوب می‌شد. به همین دلیل ارتباط با مراکز اقتصادی همچون شهر زوریخ، تورین و میلان به شدت دشوار بود؛ به عبارت دیگر تنها در صورتی که یک جفت وسیله اسکی داشتید، عبور از رشته‌کوه‌های آلپ امکان‌پذیر بود.

به همین دلیل مسئولان کشور سوئیس تصمیم گرفتند راه‌حلی برای این موضوع ارائه دهند و نزدیک به دو دهه زمان و حدود ۱۰٫۳ میلیارد دلار به ساخت طولانی‌ترین تونل جهان در این منطقه اختصاص دادند. بدین طریق شهرهای مذکور به یکدیگر متصل شدند. ظاهراً ساخت این تونل به پایان رسیده است. اوایل هفته جاری، مسئولان کشور سوئیس گزارش دادند ساخت تونل ۳۵ مایلی Gotthard Base بالاخره به پایان رسید. قرار است تست این تونل روز اول اکتبر آغاز شود. پس از پایان مرحله تست، احتمالاً وزارت راه و ‌ترابری سوئیس ایمنی این تونل را رسماً تأیید خواهد کرد.

این تونل نه تنها یک دستاورد مهم برای ثبت در کتاب رکوردهای گینس محسوب می‌شود، بلکه موفقیت مهمی برای کشور سوئیس است. از سال ۱۹۹۹، حدود ۲۰۰۰ کارگر بر روی پروژه ساخت این تونل کار می‌کردند. متأسفانه ۸ نفر در حین کار بر روی این پروژه جان خود را از دست دادند. در این پروژه حدود سی و یک میلیون تن از زمین خاک‌برداری شده است. این تونل به طول ۳۵ مایل رکورد طولانی‌ترین تونل جهان را به خود اختصاص داد و صاحب قبلی این عنوان یعنی تونل Seikan ژاپن را که ۱۶٫۵ مایل طول داشت، کنار زد.

طبق پیش‌بینی مسئولان سوئیس، پس از پایان تست‌های اولیه و تأیید ایمنی این تونل، مسافران و قطارهای ترابری از ژوئن سال ۲۰۱۶ از این تونل بهره خواهند برد. بدین طریق مسافرانی که می‌خواهند از زوریخ به میلان سفر کنند، می‌توانند تنها در عرض ۲ ساعت و نیم به مقصد برسند. قطارهایی که از این تونل استفاده خواهند کرد می‌تواند ۱۵۰ مایل در ساعت سرعت داشته باشند.
کشور سوئیس قصد دارد برای افتتاح رسمی این تونل مراسم باشکوهی برگزار کند. در این مراسم یک گروه متشکل از ۱۰۰۰ نفر می‌توانند عنوان اولین افرادی که از این تونل ۳۵ مایلی استفاده کرده‌اند را به خود اختصاص دهند. مراحل گزینش این افراد از ژانویه ۲۰۱۶ آغاز خواهد شد.
 

برگرفته از
تونل
لینک کوتاه

دیدگاه