این اتومبیل بی‌ام‌و با اشاره کار می‌کند

نویسنده:

۰۳:۲۴:۲۰

راننده‌ها همواره از حرکات دست و ایماواشاره برای هشدار به رانندگان دیگر استفاده می‌کنند؛ اما در اتومبیل جدید سری 7 بی‌ام‌و کارهایی به جز عصبانی کردن رانندگان دیگر را می‌توان از طریق ایماواشاره انجام داد.

زمانی که این اتومبیل در ماه اکتبر وارد بازار شود، از یک قابلیت جذاب کنترل از طریق ایماواشاره به عنوان بخشی از سیستم اینفوتینمنت آی‌درایو 5.0 بهره‌مند خواهد بود. این فناوری از حسگرهای سه‌بعدی برای شناسایی یک سری حرکات دست که از قبل انتخاب شده‌اند، استفاده خواهد کرد. هر کدام از این حرکات دست با عملکردهای خاصی مانند کنترل صدا، واسط‌های گوشی هوشمند و غیره ارتباط دارد.

در ویدئوی جدیدی که توسط کانال Motor Authority یوتیوب منتشر شده، با نحوه عملکرد این سیستم‌ آشنا می‌شوید. این ویدئو با کمک مدیر بخش تجربه کاربر شرکت بی‌ام‌و، Marcus Behrendt، تهیه شده است.

وی در این باره می‌گوید: «آنچه در اینجا معرفی کرده‌ایم، کنترل از طریق ایماواشاره است که زندگی را برای شما راحت‌تر می‌کند. به عنوان مثال، شما می‌توانید با استفاده از این سیستم صدای آهنگ را بالا یا پایین ببرید. در نتیجه شما می‌توانید از این حرکت دست در هر زمان برای بالا و پایین کردن صدای آهنگ استفاده کنید».
استفاده از این سیستم نوآورانه بسیار راحت است. اگرچه گاهی این سیستم کمی نقص دارد؛ اما جایگزین ایمنی برای استفاده از انگشت برای تغییر و دسترسی به فهرست محسوب می‌شود؛ زیرا لازم نیست حواستان از جاده پرت شود.

کنترل صدا تنها یکی از قابلیت‌های این سیستم است. با کشیدن دست به سمت راست می‌توان تماس‌های تلفنی را رد کرد و با اشاره یک انگشت به سمت صفحه‌نمایش می‌توان به تماس تلفنی پاسخ داد. زمانی که در حالت پارک هستید، این سدان برتر یک رندر سه‌بعدی از نمای خارجی اتومبیل ارائه می‌دهد. در این حالت می‌توانید از حرکت نیشگون برای مشاهده اطراف اتومبیل استفاده کنید.

راننده‌ها می‌توانند به راحتی حرکات دست خود را از طریق دسترسی به تنظیمات اتومبیل برنامه‌ریزی کنند. انتخاب‌هایی که در این بخش خواهید داشت، عبارت‌اند از راهنمایی به آدرس خانه، قطع یا وصل صدا، تماس‌های اخیر یا خاموش کردن صفحه‌نمایش کنترل. همچنین شرکت بی‌ام‌و اطمینان می‌دهد گزینه‌های بیشتری به این فهرست اضافه خواهند شد.

 
برگرفته از
BMW 7 Series
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “این اتومبیل بی‌ام‌و با اشاره کار می‌کند”