آغاز فروش نسل جدید هاب خانگی SmartThings سامسونگ

نویسنده:

۰۱:۴۹:۵۰

سامسونگ سال گذشته یک شرکت ارائه دهنده خدمات اتوماسیون خانگی را خریداری کرد و افراد خوشبین در این شرکت معتقد بودند در آوریل قبلی نسل جدید محصولات این شرکت وارد بازار خواهند شد. و حالا بالاخره این هاب، سنسورهای آن و اپلیکیشن ویژه iOS و اندرویدش قرار است راهی بازار شوند. و البته ابزارهای مورد نیاز توسعه دهندگان این هاب هم عرضه شده اند تا دیگر شرکتهای سخت و نرم افزاری را هم در این پروژه دخیل سازند. 
 
این هاب نسب به مدل قبلیش به دو صورت بهبودهایی را تجربه کرده است. اکنون دیگر برای کارکرد روزانه، هاب نیازی به اتصال دائمی اینترنتی به سرورهای ابری خود ندارد و دیگر اینکه در صورت بروز مشکل در برق دریافتی، می‌تواند با اتکا به باتری داخلی، تا ۱۰ ساعت به کار خود ادامه دهد.
 
البته به لطف پردازنده قوی تر، هاب SmartThings دیگر نیازی به ارتباط دائمی با سرور و استفاده از پردازش ابری برای مدیریت سنسورها و ویدیوها ندارد. این موضوع به سامسونگ اجازه داده تا قابلیت تازه‌ای با نام «مانیتورینگ هوشمند منزل» یا Smart Home Monitor را عرضه کند که به کاربر اجازه دسترسی زنده و لحظه‌ای به دوربین های نصب شده را می‌دهد و همچنین کاربران می‌توانند هاب را برای ضبط برنامه خاصی در بخش مشخصی از خانه برنامه ریزی کنند.  این هاب همچنین به ابزارهایی چون سنسور تشخیص حرکت، سنسور هشدار دود، آتش سوزی و نشت گاز و تشخیص ایراد در سیستمهای هوشمند منزل مجهز شده است. البته قابلیت اسمارت هوم مانیتور در این مرحله به صورت نسخه بتا منتشر خواهد شد.
 
برای مشاهده ویدیوهای ضبط شده و کنترل سیستم اتوماسیون خانگی، کاربران لازم است از نسخه به روز شده اپلیکیشن اندروید یا iOS عرضه شده توسط سامسونگ بهره ببرند. این اپلیکیشن به گونه‌ای باز طراحی شده که به شما اجازه مدیریت جداگانه سنسورها و ابزارها بر اساس اتاق یا برنامه ریزی خاص (همچون برنامه نوری خاص برای زمانها و ساعتهای مختلف) را می‌دهد.  علاوه بر این می توانید کنترل قفل درها، آژیر خطر و مانند آن را در دست بگیرید.
 
SmartThings اکنون قابلیت پشتیبانی بیش از ۲۰۰ دستگاه و ابزار مختلف را دارد که در این میان می‌توان به Echo و ردیاب وضعیت خواب آمازون، ابزارهای شرکای جدید چون هانی ول، ییل، دلینک، باس و… اشاره کرد. این دستگاه همچنین از ابزارهای تولیدی تحت استانداردهای  Z-Wave  و ZigBee هم پشتیبانی می کند. 
 
هاب اسمارت تینگز اکنون با قیمت ۹۹ دلار توسط سامسونگ و آمازون فروخته می‌شود و سنسورهای آن هم بین ۳۰ تا ۳۵ دلار قیمت گذاری شده اند. ساکنین انگلیس هم می‌توانند برای تهیه این هاب، ۹۹ پوند به Currys PC World پرداخت کنند. البته نسخه استارتر این هاب به همراه چندین سنسور ضروری با قیمت ۱۹۹ پوند هم عرضه شده است.
 

 

برگرفته از
SmartThings
لینک کوتاه