بهبود قابلیت «کار مد» سامسونگ

نویسنده:

۰۲:۴۴:۴۶

تغییرات قابلیت کار مد (Car Mode) روز 12 شهریور طی یک نشست خبری در نمایشگاه آی‌اف‌ای (IFA) 2015 معرفی شد. بزرگ‌ترین تغییر این قابلیت این است که می‌تواند به صورت وایرلس و از طریق میرورلینک (MirrorLink) به اتومبیل‌ها متصل شود. میرورلینک یک فناوری جهانی است که به گوشی‌های هوشمند اجازه می‌دهد اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های روی گوشی را روی سیستم‌های اینفوتینمنت نمایش دهند. شرکت‌های هوندا، تویوتا و فولکس‌واگن قبلاً اتومبیل‌هایی ارائه کرده‌اند که از این فناوری بهره می‌برند.

یکی از حوزه‌هایی که شرکت سامسونگ از طریق کار مد پیشرو است، این است که این قابلیت یک حالت مستقل برای شرایطی دارد که اتومبیل با میرورلینک سازگار نیست. این موضوع ممکن است برای بیشتر افراد مشکل‌ساز شده باشد؛ زیرا تنها اتومبیل‌های جدید از فناوری میرورلینک بهره می‌برند.

قابلیت کار مد سامسونگ شبیه کارپلی و اندروید اتو است؛ زیرا شما می‌توانید با صدای خود پیام‌ها را بخوانید یا به آن‌ها جواب دهید، صدا را کنترل کرده و آهنگ موردنظر خود را مشخص کنید. همچنین می‌توانید به دنبال مکان‌های مختلف بگردید و مسیر دقیق را از طریق صفحه‌نمایش داشبورد به دست آورید. احتمالاً تمام فرمان‌های صوتی از طریق دستیار شخصی اس وویس (S Voice) سامسونگ اجرا می‌شوند. همچنین کاربران می‌توانند از طریق ضربه زدن روی صفحه‌نمایش داشبورد، اپلیکیشن‌ها را کنترل کنند.

این نوع قابلیت دقیقاً همان چیزی است که اپل و گوگل از طریق کارپلی و اندروید اتو ارائه می‌دهند. جالب است بدانید بیشتر گوشی‌های سامسونگ با اندروید اتو نیز کار می‌کنند. در نتیجه مشتری‌های سامسونگ دو گزینه پیش روی خود خواهند  داشت.

شرکت سامسونگ مشخص نکرد آیا توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌ها باید اپلیکیشن‌های خود را به منظور سازگاری با کار مد تنظیم کنند یا خیر؛ اما این شرکت اظهار داشت فروشگاه اپلیکیشن مجزایی برای این قابلیت وجود نخواهد داشت.

همچنین شرکت سامسونگ یک ساعت هوشمند جدید به نام گییر اس 2 معرفی کرد که با اپلیکیشن کار-نت (Car-Net) روی برخی از اتومبیل‌ها ادغام می‌شود. کاربران می‌توانند از طریق این ساعت هوشمند، درهای اتومبیل را باز یا قفل کنند، پنجره‌ها را باز و بسته کنند، تنظیمات شرایط آب‌وهوایی را کنترل کنند و حتی محل پارک اتومبیل خود را پیدا کنند.

 

برگرفته از
Car Mode
لینک کوتاه