مرسدس-بنز اتومبیلی الکتریکی برای رقابت با تسلا مدل اس می‌سازد

نویسنده:

۰۵:۰۲:۳۱

رئیس بخش تولید شرکت مرسدس، توماس وبر، در مصاحبه‌ای با وب‌سایت آلمانی Auto Motor Und Sport اعلام کرد شرکت مرسدس-بنز در حال ساخت یک اتومبیل الکتریکی است که رقیب تسلا مدل اس (Tesla Model S) محسوب می‌شود. طبق گفته وی، این اتومبیل محدوده مسافتی در حدود ۴۰۰ الی ۵۰۰ کیلومتر خواهد داشت.

وبر اظهار داشت شاسی این اتومبیل طوری خواهد بود که از تولید چند مدل مختلف حمایت می‌کند. در نتیجه انتظار نداشته باشید این اتومبیل اولین و آخرین مدل مرسدس بنزی باشد که با تسلا به رقابت می‌پردازد. جالب است بدانید مرسدس-بنز تعدادی از سهام شرکت تسلا را خریداری کرده و در سال ۲۰۰۹، حدود ۹٫۱ درصد از سهام این شرکت را به خود اختصاص داده بود. همچنین مرسدس-بنز قبل از پایان رابطه خود با تسلا، از باتری‌های این شرکت در اتومبیل بی کلس الکتریک درایو (B-Class Electric Drive) استفاده کرده بود.

البته ارائه رقیبی برای تسلا مدل اس از سوی شرکت مرسدس-بنز چیز عجیبی نیست؛ زیرا شرکت‌های بی‌ام‌و، آئودی و پورشه نیز قصد دارند اتومبیل‌های الکتریکی جدیدی ارائه دهند و مشتریان بازار وسایل نقلیه الکتریکی را به سمت خود بکشند.

آئودی در حال کار بر روی یک شاسی‌بلند الکتریکی است تا اتومبیل تسلا مدل ایکس صد هزار دلاری را به چالش بکشد و شرکت بی‌ام‌و بر روی یک سدان آی ۵ با فیبر کربن در دو مدل الکتریکی و هیبریدی کار می‌کند. شرکت پورشه نیز در حال ساخت یک پاژون الکتریکی است که از رانشگر R8 بهره می‌برد.

 

برگرفته از
Tesla Model S
لینک کوتاه

دیدگاه