بنتایگای بنتلی؛ سریع‌ترین شاسی‌بلند جهان

نویسنده:

۰۵:۱۸:۲۱

شرکت بنتلی ادعا می‌‌کرد اولین شاسی‌بلند این شرکت که بنتایگا (Bentayga) نام دارد، نه تنها فوق‌العاده لوکس خواهد بود، بلکه جزو سریع‌ترین شاسی‌بلندهای تولید انبوه جهان خواهد بود.
ظاهراً این ادعاها به واقعیت پیوستند.

بنتایگا که سال آینده عرضه خواهد شد، سریع‌ترین شاسی‌بلند جهان در بازار محسوب می‌شود. این موضوع در جدیدترین ویدئوی تبلیغاتی شرکت بریتانیایی بنتلی به اثبات رسیده است. در این ویدئو یک نمونه آزمایشی از بنتایگا نشان داده می‌شود که در مسیر مختص تست به حداکثر سرعت ۳۰۱ کیلومتر در ساعت می‌رسد.

این سرعت فوق‌العاده از طریق یک موتور ۶٫۰ لیتری توربو دوقلو W12 که ساخت شرکت فولکس‌واگن است، به دست می‌آید. این موتور توانی معادل ۶۰۰ اسب بخار و گشتاوری معادل ۶۶۳ پوند بر فوت دارد. این اتومبیل در عرض ۴٫۰ ثانیه از سرعت ۰ به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد.

نزدیک‌ترین رقبای بنتایگا عبارت‌اند از کاین توربو اس (Cayenne Turbo S) پورشه که حداکثر سرعت آن ۲۷۶ کیلومتر در ساعت است، رنج روور اسپرت اس‌وی‌آر (Range Rover Sport SVR) لندروور که ۲۶۰ کیلومتر در ساعت سرعت دارد و گرند چروکی اس‌آر‌تی (Grand Cherokee SRT) جیپ که ۲۵۷ کیلومتر در ساعت سرعت دارد.

زمانی که شاسی‌بلند بنتایگا عرضه شود، به دلیل قیمت بالای ۲۰۰ هزار دلاری‌اش، در دسته جدیدی قرار خواهد گرفت.

 

برگرفته از
Bentayga
لینک کوتاه