اولین پیش نویس استاندارد ISO 20022 منتشر شد

نویسنده:

۰۸:۳۰:۳۸

این پیش نویس، به عنوان نتیجه کار گروه RTPG ، حاصل تحقیقات 50 متخصص از سراسر جهان و تحت نظارت انجمن پرداخت های انگلستان منتشر شده است.

در حال حاضر، 18 کشور با مدل کاری «پرداخت های سریع» فعالیت می کنند. 12 کشور در حال کاوش، برنامه ریزی، ایجاد مدل کاری «پرداخت های سریع» هستند و 17 کشور دیگر نیز در حال کاوش و جستجو برای طرح های مبتکرانه در منطقه اروپایی هستند.

تمرکز اولین نسخه نه تنها بر روی کمک به اجرای محلی در کشورها بوده بلکه از قابلیت های همکاری میان سیستم های کشورهای مختلف نیز اطمینان حاصل شده است.

عرفان احمد، نائب رئیس بخش توسعه محصول و استراتژی در مرکز تسویه حساب (ACH) ایالات متحده ، می گوید: «ما معتقدیم در کوتاه مدت، تلاش های ما تاثیر زیادی بر شرکت های چند ملیتی داشته است و آن ها می توانند از قالب های مشابهی برای عملیات خود در کشورهای مختلف استفاده کنند. در بلند مدت، این تلاش ها پایه ای برای همکاری های بین المللی میان سیستم های پرداخت آنی خواهد بود.»

در حال حاضر، تنظیمات اولیه این پیش نویس برای بررسی و اظهار نظر منتشر شده است و جلسات بعدی در کنفرانس های بین المللی بانکداری سوئیفت، در سنگاپور در ماه اکتبر برگزار خواهد شد.

داگ کرویازوک، نائب رئیس نسل جدید انجمن های پرداخت و انتقال وجه کانادا (CPA) در این باره گفت: «این کمیته بین المللی، بهره وری بیشتری برای پرداخت های محلی و برون مرزی خواهد داشت. مجموعه پیام های نهایی CPA برای پاسخگویی به نیازهای نوسازی سیستم های وابسته به سیستم پرداخت کانادایی ارائه شده است. »

برگرفته از
ISO 20022
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه