ساخت حسگر تصویر ۲۵۰ مگاپیکسلی توسط کانن

نویسنده:

۰۴:۵۴:۳۷

طبق گفته شرکت کانن، رزولوشن حسگر جدید این شرکت که APS-H CMOS نام دارد، ۲۵۰ مگاپیکسل (۱۹٬۵۸۰ در ۱۲٬۶۰۰) است و از نظر اندازه یک رکورد جهانی محسوب می‌شود. این حسگر می‌تواند حروف کنار یک هواپیما را از فاصله ۱۸ کیلومتری تشخیص دهد. APS-H سایز حسگری بزرگ‌تر از APS-C است؛ اما کوچک‌تر از سایز حسگر فول‌فریم محسوب می‌شود. این حسگر قرار است عمدتاً در خط تولید EOS-1D شرکت کانن که دوربین‌های دیجیتالی تک‌لنزی بازتابی (که به صورت مخفف DSLR نامیده می‌شوند، دوربین‌های دیجیتالی هستند که از یک سیستم آینه‌ای مکانیکی و پنتاپریسم برای هدایت نور از لنز به یک منظره‌یاب نوری در پشت دوربین استفاده می‌کنند) تولید می‌کند، به کار گرفته شود.
سرعت بازخوانی سیگنال این حسگر بسیار زیاد و حدود ۱٫۲۵ میلیارد پیکسل در ثانیه است. طبق گفته کانن، این حسگر علی‌رغم تعداد پیکسل‌ها عملکرد صوتی خوبی دارد. این حسگر علاوه بر عکس‌ها، برای ثبت ویدئوهای فوق‌العاده باکیفیت با سرعت ۵ فریم در ثانیه نیز به کار می‌رود؛ ویدئوهایی که ۳۰ برابر واضح‌تر از کیفیت 4k هستند. شرکت کانن می‌گوید این فناوری را می‌توان در سیستم‌های تخصصی نظارتی و ابزارهای پیشگیری از جرم، ابزارهای ارزیابی با رزولوشن بسیار بالا و دیگر تجهیزات صنعتی و زمینه نمایش تصویر به کار گرفت.

البته انتظار نداشته باشید این حسگر در دوربین DSLR بعدی یا حتی پنجمین دوربین DSLR شما وجود داشته باشد. با این حال، این خبر نشان می‌دهد فناوری حسگرها به روند بهبود خود ادامه خواهند داد. شرکت کانن در سال ۲۰۱۰ نیز یک حسگر APS-H ۱۲۰ مگاپیکسلی معرفی کرده بود.

 

برگرفته از
حسگر تصویر ۲۵۰ مگاپیکسلی
لینک کوتاه

دیدگاه