تغییر ظاهری مدل ۲۰۱۶ هاچ‌بک سیتروئن دی‌اس ۴

نویسنده:

۱۲:۳۱:۳۰

دی‌اس ۴ کراس‌بک (DS4 Crossback) بیشتر از مدل کراس‌اور دی‌اس ۴ الهام گرفته است.

دی‌اس ۴ کراس‌بک را می‌توان از طریق میله‌های خاکستری رنگ سقف، بخش جلو و اسپویلر عقب که به رنگ مشکی است و افزایش ارتفاع ۳۰ میلی‌متری از مدل هاچ‌بک عادی این اتومبیل تشخیص داد. هر دو اتومبیل در نمایشگاه فرانکفورت سال ۲۰۱۵ رونمایی خواهند شد و احتمالاً در نوامبر ۲۰۱۵ در بریتانیا عرضه می‌شوند.

بخش جلوی هاچ‌بک دی‌اس ۴ همان شکل سری دی‌اس را دارد که ابتدا در اتومبیل دی اس ۵ به کار گرفته شد. در نتیجه هیچ نام ونشانی از سیتروئن در این اتومبیل به چشم نمی‌خورد. چراغ‌های ال‌ای‌دی جلو و جدیدترین سیستم اینفوتینمنت از جمله ویژگی‌های این اتومبیل است. همچنین این اتومبیل اولین پژویی است که از فناوری کارپلی اپل بهره می‌برد. علاوه بر این، یک صفحه‌نمایش لمسی ۷ اینچی برای کنترل ابزارهای جدید در هر دو مدل دی‌اس ۴ به کار گرفته شده است.

هاچ‌بک دی‌اس ۴ از ۶ مدل موتور مختلف بهره می‌برد؛ اما کراس‌بک تنها یک موتور بنزینی و یک موتور دیزلی دارد. هاچ‌بک عادی از یک موتور توربو شارژ Puretech 130 بهره می‌برد که همان مدل بنزینی به کار گرفته شده در کراس‌بک محسوب می‌شود. این موتور ۱۲۸ اسب بخار توان و ۱۷۰ پوند بر فوت گشتاور دارد. یک جعبه‌دنده ۶ سرعتی دستی قدیمی تنها گزینه‌ای است که ارائه می‌شود. همچنین دو موتور THP 165 و THP 210 نیز ارائه خواهند شد که به ترتیب ۱۶۳ و ۲۰۷ اسب بخار توان دارند. سه مدل موتور دیزلی نیز ارائه می‌شود که عبارت‌اند از موتور Blue HDI 120 که به ازای هر یک گالن سوخت، ۷۳٫۳ مایل مسافت طی می‌کند و همان گزینه دیزلی در مدل کراس‌بک محسوب می‌شود. علاوه بر این موتور Blue HDI 150 و Blue HDI 180 که تنها مدل ارائه شده با دنده اتوماتیک است، نیز ارائه خواهد شد.

 
 
برگرفته از
Citroen DS4
لینک کوتاه