آجیل بخورید و وزن کم کنید

نویسنده:

۱۲:۴۱:۱۶

می‌توانید آن را خرد کنید وروی ساندویچ بپاشید. دودی کنید و نمک بزنید و برای یک غذای میان‌وعده‌ی‌ دلچسب استفاده کنید. می‌توانید آن را به ماست، بستنی و شیر تبدیل کنید؛ چه چیزی بهتر از این؟

اگرچه دل‌‏مشغولی ما به غذای کم‌چرب که در دهه ۱۹۸۰ شروع شد، آجیل را به یکی از غذاهایی که بهتر است نخوریم تبدیل کرد، تحقیقات جدید نشان می‌دهد که آجیل فواید بسیاری دارد؛ از جمله این‌که محتوی اسیدهای چرب امگا است و همچنین آنتی اکسیدان‌های پیشگیری کننده‌ی سلولی (از تشکیل رادیکال‌های آزاد) را فراهم می‌کند. این اسیدهای چرب امگا برای عملکرد سالم مغز و سلامت قلب حیاتی است و فواید بسیار دیگری نیز برای بدن فراهم می‌کند، از جمله کاهش تورم و کمک به نگهداری پوست سالم. هم‌اکنون شواهد دیگری یافت شده است که به دلایل لزوم مرتب خوردن آجیل اشاره می‌کند.

بر اساس تحقیقات جدید که در ششمین کنگره‌ی بین‌المللی تغذیه‌ی گیاهی ارائه شد، دکتر «ریچارد ماتس» استاد دانشگاه تغذیه و مواد غذایی از «دانشگاه پردو» گفت که در حقیقت آجیل‌های غنی از پروتئین و پر از چربی لذیذ کمک می‌کند که خطر ابتلا به چاقی مفرط کاهش یابد.

ماتس ادعا کرد که در واقع آجیل هم اشتها و هم تمایل مغز را برای خوردن کور می‌کند. بعلاوه آن از بسته‌های انرژی تشکیل شده است که می‌تواند راهی که بدن بر اساس آن کالری مصرفی خود را در سرتاسر روز تنظیم می‌کند، تحت تأثیر قرار دهد. ماتس عنوان کرد که یک وعده ۱۰۰ کالری از آجیل در صبح، مصرف کالری را به میزان ۷۵ کالری در طول روز کاهش می‌دهد. این ممکن است به دلیل ماهیت سیرکننده‌ی آجیل باشد؛ ولی تحقیقات بیشتری در این زمینه نیاز است.
آجیل هم اشتها و هم تمایل مغز را برای خوردن سرکوب می‌کند.
نکته‌ی جالب دیگری که ماتس بحث کرد به این اشاره می‌کند که ما چگونه به طور معمول به میزان ۲۰ درصد در میزان کالری آجیل اغراق می‌کنیم؛ که آن هم به دلیل تکرار قطعات آجیل هضم نشده است که از بدن خارج می‌شود. ماتس می‌گوید که این تکه‌ها شامل چربی‌های غنی از کالری است که به دلیل غشاء سلولی سفت که در چربی قفل شده است، دست نخورده باقی می‌ماند.

ماتس همچنین دلیل دیگری را برای خوردن آجیل پیشنهاد کرد که آن به افزایش متابولیسم بدن منجر می‌شود؛ که در نهایت مانع از این می‌شود سطح قند خون شما بالا رود.
برگرفته از
آجیل
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه