دیگر دستاورد کنفرانس دیروز اپل: آیپد مینی ۴ با قیمت ۳۹۹ دلار

نویسنده:

۰۷:۰۴:۵۵

این محصول اولین به روز رسانی آیپد ریزجثه اپل پس از دو سال به شمار می‌رود.
همانطور که شایعات پیش‌بینی کرده بودند، این تبلت با نمایشگر ۷.۹ اینچی و بهبود سخت افزاری نزدیک به آیپد ایر۲ که سال گذشته عرضه شده است.  این بدان معنی است که اپل پردازنده A7 درون آیپد مینی۲ را با پردازنده قوی‌تر A8 جایگزین کرده است. این جایگزینی علاوه بر به ارمغان آوردن قدرت پردازش بیشتر، به این معنی است که آیپد مینی تازه می‌تواند از پس استفاده از تمامی امکانات سیستم‌عامل iOS 9 (از جمله مولتی تسکینگ) به خوبی بر آید.

آیپد مینی تازه طبق معمول سبک‌تر و نازکتر از مدل قبلی خود است و اپل دوربین پشتی آن را هم ارتقا داده است. اکنون آیپد مینی ۴ از دوربین عقب ۸ مگاپیکسلی بهره می‌برد که سال گذشته روی آیپد ایر ۲ قرار گرفته بود. از نظر رنگ بندی هم این آیپد کوچک طبق انتظار در رنگهای خاکستری فضایی، نقره‌ای و طلایی با حافظه داخلی ۱۶ تا ۱۲۸ گیگابایت عرضه می‌شود. و البته نمایشگر رتینای آن هم همچنان در جای خود باقی مانده است. 
و همانند قبل شروع قیمت این محصول از ۳۹۹ دلار است. با عرضه این آیپد تازه، اپل تصمیم گرفته آیپد مینی ۲ را همچنان در خط تولید نگه دارد، اما قیمت آن را به میزان قابل توجهی کاهش داده و به ۲۶۹ دلار برساند.

با این آپدیتها اکنون آیپد مینی ۴ تبدیل به رقیب نزدیکی برای آیپد ایر ۲ شده است و همچنین به نظر می‌رسد که اپل تصمیم ندارد در سال جاری خانواده ایر را با معرفی محصولی تازه‌تر ارتقا بخشد.  هرچند که شایعات از عرضه آیپد ایر جدید در اولین مراسم سال ۲۰۱۶ میلادی خبر می‌دهند.  از سویی به نظر می‌رسد این کاهش سرعت آپدیت آیپدها به دلیل عرضه آیپد پرو و تقسیم این خانواده به سه گروه باشد. و برخی هم معتقدند دلیل اصلی این موضوع آن است که کاربران آیپدهایشان را به سرعت آیفونها تعویض نمی‌کنند. 
  
برگرفته از
ipad mini 4
لینک کوتاه

دیدگاه