هوندایی مختص دوچرخه‌سواران

نویسنده:

۰۴:۲۶:۱۴

افراد علاقه‌مند به دوچرخه‌سواری معمولاً برای حمل دوچرخه خود به محل موردنظر دچار مشکل می‌شوند. ظاهراً شرکت هوندا این مشکل را با ارائه اتومبیل کانسپت سیویک تورر اکتیو لایف (Civic Tourer Active Life) رفع کرده است. این اتومبیل کانسپت قرار است در نمایشگاه فرانکفورت سال ۲۰۱۵ حضور داشته باشد.

شرکت هوندا صندلی‌های عقب این اتومبیل را با یک باربند چرخشی نوآورانه جایگزین کرده که می‌تواند دو دوچرخه را در خود جای دهد. این اتومبیل به واسطه قابلیت‌هایی مانند محفظه‌هایی که در کنار صندوق‌عقب مختص نگهداری ابزارها و بطری‌های آب ساخته شده، یک سازه سبک‌وزن داخل در صندوق‌عقب، یک پمپ هوا و یک نیمکت کار جمع‌شدنی یک کارگاه موبایل محسوب می‌شود.
داخل کابین عمدتاً از رنگ مشکی که از اتومبیل سیویک تایپ آر (Civic Type R) الهام گرفته، تزئینات آبی‌رنگ روی داشبورد و دوخت آبی روی فرمان، کنسول مرکزی و پنل‌های در بهره می‌برد.

بیرون این اتومبیل تفاوت زیادی با اتومبیل سیویک تورر (Civic Tourer) عادی دارد؛ زیرا از سه رنگ آبی، مشکی و سفید استفاده کرده که بسیار جذاب است، چرخ‌های آلیاژی ۱۸ اینچی دارد و یک جعبه سقفی آئرودینامیک مختص خود دارد که به منظور نگهداری تجهیزاتی مانند کلاه و کفش طراحی شده است.

تغییرات فنی در این اتومبیل وجود ندارد. اکتیو لایف از یک موتور ۱٫۶ لیتری توربو دیزل ۴ سیلندری که از سیویک مختص اروپا گرفته شده، بهره می‌برد. این اتومبیل از جعبه‌دنده دستی برخوردار است و توانی معادل ۱۲۰ اسب بخار و گشتاوری معادل ۲۲۱ پوند بر فوت دارد. اکتیو لایف از سیستم دیفرانسیل جلو بهره می‌برد و در عرض ۱۰٫۱ ثانیه از سرعت ۰ به سرعت ۶۲ مایل در ساعت می‌رسد.
 

برگرفته از
HONDA CIVIC TOURER
لینک کوتاه