چگونه از دست زگیل‌ خلاص شویم؟

نویسنده:

۰۳:۳۱:۵۴

 بافتی که دستگاه گوارشی، گلو، بینی و دیگر شکاف‌های بدن را می‌پوشاند، همان غشای مخاطی است. ویروس‌هایی که عضوی از خانواده ویروس پاپلیوم انسانی هستند، باعث بروز زگیل روی دست‌ها، صورت، آرنج، انگشت‌های دست، پاها و دیگر بخش‌های بدن می‌شوند. زگیل ممکن است از شخصی به شخص دیگر سرایت کند. همچنین زگیل ممکن است از یک ناحیه بدن به ناحیه دیگر منتقل شود. برخی از انواع رایج زگیل عبارت‌اند از زگیل‌های دست، زگیل‌های پا، زگیل‌های مسطح و زگیل‌های تناسلی. یکی از درمان‌های زگیل، استفاده از داروهای بدون نسخه است. محصولات بدون نسخه زیادی وجود دارند که برای از بین بردن زگیل روی پا یا دست مؤثر هستند.
 

این محصولات معمولاً به شکل ضماد، مرهم و لوسیون ارائه می‌شوند. این محصولات از طریق از بین بردن پوستی که ویروس زگیل آن را تحت تأثیر قرار داده، زگیل را از بین می‌برند. پس از استفاده از محصول موردنظر، زگیل و آن بخش از پوست می‌میرد. با این حال، در استفاده از این محصولات محتاط باشید. مواد شیمیایی که در این محصولات وجود دارد، بسیار قوی هستند و ممکن است نه تنها روی پوست ناحیه موردنظر، بلکه روی پوست سالم نیز تأثیر بگذارند. افرادی که دچار مشکلات قلبی یا دیابت هستند، بایستی از مصرف این محصولات خودداری کنند. همچنین یک سری داروهای مختص زگیل وجود دارند که به تجویز پزشک نیاز ندارند و شما می‌توانید برای از بین بردن زگیل‌های مسطح از آن‌ها استفاده کنید. مصرف این محصولات باعث می‌شود پوست با آب خیس شود. به مرور زمان لایه‌ای از پوست کنده شده و ویروس زگیل از بین می‌رود. درمان‌های زگیل مسطح ممکن است حدود ۳ ماه طول بکشد تا نتیجه بدهد. این موضوع به سایز و عمق زگیل بستگی دارد. استفاده از اسید سالیسیلیک نیز روش مناسبی برای از بین بردن زگیل روی صورت محسوب می‌شود. روش‌های خانگی زیادی برای از بین بردن زگیل وجود دارد. یک روش بسیار معروف، استفاده از محصولات روغنی طبیعی است؛ زیرا این محصولات طبیعی هستند و روی پوست تأثیر مخربی ندارند. یک روش معروف دیگر، استفاده از نوارچسب است. در این روش کمی نوارچسب روی زگیل می‌گذارید و حدود ۷ روز منتظر می‌مانید.
سپس نوارچسب را برمی‌دارید و ۱۲ ساعت زگیل را در معرض هوا قرار می‌دهید. سپس مجدداً یک تکه نوارچسب روی زگیل می‌چسبانید و ۷ روز دیگر منتظر می‌مانید. این روند تا زمانی که زگیل از بین برود، ادامه می‌یابد. این روش مؤثر است؛ زیرا باعث ایجاد یک نوع تحریک می‌شود. در نتیجه سیستم ایمنی تحریک شده و با عفونت به مقابله می‌پردازد. از روش‌های خانگی دیگر می‌توان به استفاده از سرکه، لاک ناخن یا سیر اشاره کرد. برای از بین بردن زگیل با سیر، کمی سیر را له کنید و آن را مستقیماً روی زگیل بمالید. سپس ناحیه موردنظر را با یک باند بپوشانید. هر روز از یک سیر تازه استفاده کنید. در عرض یک هفته احتمالاً زگیل داغ می‌شود و در نهایت از بین می‌رود. از مالیدن سیر به پوست سالم خودداری کنید. برای از بین بردن زگیل با سرکه، یک تکه پنبه را به سرکه آغشته کنید و آن را با استفاده یک باند روی زگیل نگه‌دارید. هر روز ۱ الی ۲ ساعت این پنبه را روی زگیل قرار دهید.
زمانی که می‌خواهید زگیل را از بین ببرید، ابتدا از روش‌های طبیعی استفاده کنید. اگر نتیجه نداد، از روش‌های دیگر استفاده کنید.
برای از بین بردن زگیل‌های مقاوم از روش‌های زیر استفاده کنید:
  • یک فنجان جودوسر در وان حمام بریزید و مدت ۲۰ دقیقه در وان بخوابید.
  • به جای جودوسر می‌توانید از ½ فنجان جوش‌شیرین استفاده کنید.
  • ۲ بار در روز روغن بیدستر را روی زگیل به آرامی بمالید.
  • آب آلوئه‌ورای تازه را روی یک تکه پنبه بمالید و روی زگیل بگذارید.
  • یک تکه پیاز خام روی زگیل بمالید.
  • از مواد غذایی سرشار از ویتامین آ مانند کدوتنبل، هویج و اسفناج در رژیم غذایی خود استفاده کنید.
  • ناحیه‌ای که زگیل دارد، خشک نگه‌دارید و زگیل را نخارانید.
برگرفته از
زگیل‌
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “چگونه از دست زگیل‌ خلاص شویم؟”
  1. سلام به عزیزان من در این مورد تجربه خودم رو می نویسم

    من با استفاده از قند این موضوع رو حل کردم قند رو روی گاز داغ کردم تقریبا قهوای شد بعد اونو روی زگیل قرار دادم در عرض دو روز حل شد گنده شده افتاد