صنعت بازی‌های کامپیوتری سریع‌تر از بازی‌های کنسولی رشد می‌کند

نویسنده:

۰۵:۵۴:۰۵

شرکت‌های سازنده پلت‌فرم‌های بازی همواره ادعا می‌کنند پلت‌فرم آن‌ها بهتر از سایر پلت‌فرم‌ها است. بسیاری از افراد معتقدند از آنجا که شرکت‌های سازنده کنسول‌های بازی، هر نسل کنسول‌های جدیدی ارائه می‌کنند، بازی‌های کامپیوتری با رشد مداوم و تغییرات فناوری که معمولاً هم در سخت‌افزار و هم در نرم‌افزار مشاهده می‌شود، سازگارتر هستند. طبق یک تحقیق که توسط Jon Peddie انجام شده، ظاهراً بازی‌های کامپیوتری قوی‌تر هستند.

در نمودار بالا مشاهده می‌کنید که برای اولین بار از سال ۲۰۰۸ تاکنون، در سال ۲۰۱۴ سود حاصل از بازی‌های کامپیوتری از سود بازی‌های کنسولی بیشتر است. علاوه بر این، می‌توانید ببینید که سود کنسول‌ها هر سال بین ۲۰ الی ۲۵ میلیارد دلار کاملاً ثابت باقی مانده‌ است.

علاوه بر این تحقیق و نمودار، مشخص شده بزرگ‌ترین گروه بازیکنان بازی‌های کامپیوتری، همان بازیکنان شورمند هستند و ۴۴ درصد از درآمد کل بازی‌های کامپیوتری از طریق این افراد به دست آمده است. جایگاه بعدی با ۳۰ درصد به بازیکنانی اختصاص داده شده که به عملکرد اهمیت می‌دهند و در جایگاه سوم با ۲۶ درصد، بازیکنان عادی قرار گرفته‌اند.

پیش‌بینی می‌شود بازار بازی‌های کامپیوتری که در حال حاضر ۲۱٫۵ میلیارد دلار سود دارد، رشد کند. در این گزارش سود سال ۲۰۱۶، ۲۲٫۵ و سود سال ۲۰۱۷، ۲۳٫۱ میلیارد دلار برآورد شده است.
 
برگرفته از
بازی‌های کنسولی
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “صنعت بازی‌های کامپیوتری سریع‌تر از بازی‌های کنسولی رشد می‌کند”