رونمایی از تیگوآن جدید در نمایشگاه فرانکفورت

نویسنده:

۰۹:۱۲:۰۸

جزئیات کامل مدل ۲۰۱۷ تیگوآن که در نمایشگاه فرانکفورت رونمایی خواهد شد، منتشر نشده؛ اما دو طرح اولیه رسمی از این اتومبیل وجود دارد.

ظاهر تیگوآن (Tiguan) جدید بیشتر از اتومبیل‌های کانسپتی که قبلاً در نمایشگاه‌های مختلف معرفی شده‌اند، به ویژه اتومبیل کانسپت کراس کوپه جی‌تی‌ای (Cross Coupe GTE) الهام گرفته که ژانویه سال گذشته در نمایشگاه دیترویت به نمایش گذاشته شده بود. بخش جلو دارای چراغ‌های تیز و چراغ‌های ال‌ای‌دی مختص روز و یک گریل باریک سه نواره است. قوس‌ چرخ‌ها ظاهری نیرومند به این اتومبیل بخشیده است. در قسمت عقب چراغ‌های قلمی که از نسل هشتم پاسات (Passat) الهام گرفته شده و یک اسپویلر که روی سقف تعبیه شده، به چشم می‌خورد.

طبق گزارش‌های اخیر، مدل ۲۰۱۷ تیگوآن بسیار سبک‌تر از مدل فعلی خواهد بود؛ زیرا بر اساس پلت‌فرم MQB فولکس‌واگن ساخته خواهد شد. این اتومبیل دارای سه ردیف صندلی خواهد بود.

سه نوع بدنه برای این اتومبیل ارائه خواهد شد؛ تیگوآن با فاصله محور استاندارد، یک نسخه با فاصله محور درازتر و یک مدل اسپرت‌تر با خط سقفی شبه‌کوپه. تیگوآن بلندتر برای چین ساخته شده است.
تیگوآن جدید در آمریکا از یک موتور ۱٫۸ لیتری توربوشارژ ۴ سیلندری گازوئیلی و یک موتور ۲٫۰ لیتری توربودیزل TDI بهره خواهد برد. هر دو موتور از سیستم دیفرانسیل جلو به همراه جعبه‌دنده دو کلاجه اتوماتیک ۷ سرعتی برخوردارند. همچنین خریداران می‌توانند با پرداخت هزینه اضافی سیستم دیفرانسیل تمام چرخ 4Motion فولکس‌واگن را نیز سفارش دهند.

برگرفته از
Tiguan
لینک کوتاه