رونمایی از یک اتومبیل کانسپت جذاب توسط مرسدس- بنز

نویسنده:

۰۷:۴۴:۵۰

اگر فکر می‌کنید اسپویلرهایی که جمع شدنی هستند، جذاب محسوب می‌شوند، حتماً باید آئرودینامیک اتومبیل (Aerodynamic Automobile) شرکت مرسدس- بنز را که تحت عنوان کانسپت آی‌اِی‌اِی (Concept IAA) نیز معروف است، ببینید.

این اتومبیل کانسپت که طبق توصیف مرسدس- بنز یک تغییرشکل‌دهنده دیجیتالی است، نمونه بارز شجاعت این شرکت در زمینه آئرودینامیک محسوب می‌شود؛ زیرا ضریب درگ آن تنها ۰٫۱۹ است.
شرکت مرسدس یک ساختار بدنه دینامیک و انعطاف‌پذیر در این اتومبیل به کار گرفته که با فشردن تنها یک دکمه تغییر شکل می‌دهد. با فشردن این دکمه، ۸ بخش در قسمت عقب اتومبیل تا ۱۵ اینچ گسترش می‌یابند تا تلاطم باد را کاهش دهند. همچنین دریچه‌های خاصی روی سپر جلو فعال می‌شوند تا جریان هوا در اطراف دماغه و گلگیرهای جلو را بهبود بخشند. حتی چرخ‌های این اتومبیل که Active Rims نام دارند، دندانه‌های خود را کاهش می‌دهند تا کاملاً صاف شوند و هوا حتی در زیر بخش‌های کناری اتومبیل بدون وقفه جریان داشته باشد.

رئیس بخش توسعه اتومبیل شرکت مرسدس-بنز، پروفسور دکتر توماس وبر در این باره گفت: «این اتومبیل کانسپت از نوآوری‌های هوشمندانه‌ای بهره می‌برد تا به اهداف مغایر عملکرد و زیبایی دست یابد و نشان دهد که هنوز ایده‌های زیادی در مورد نحوه دستیابی به تغییرات مثبت در زمینه کارایی داریم».
زمانی که این اتومبیل به سرعت ۸۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد، به صورت خودکار این تغییرات را انجام می‌دهد.

طراحی این اتومبیل کانسپت نیز بی‌نظیر است. خارج این اتومبیل ۴ در، تصویر یک اتومبیل اسپرت کلاسیک وجود دارد که از کاپوتی بلند، قوس‌های چرخی که به تدریج گشادتر می‌شوند و یک گلخانه در عقب که یک پروفایل عضلانی کلاسیک را نشان می‌دهد، بهره می‌برد. بخش‌هایی از داخل اتومبیل از اتومبیل اس کلس الهام گرفته، مانند صفحه‌نمایش دوبخشی؛ اما از شیشه و آلومینیوم به طرز خاصی در داخل کابین استفاده شده تا سدان لوکس آینده به نمایش گذاشته شود.
در حال حاضر این اتومبیل در نمایشگاه فرانکفورت به نمایش گذاشته شده است.
 
برگرفته از
Concept IAA
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “رونمایی از یک اتومبیل کانسپت جذاب توسط مرسدس- بنز”
  1. به پراید نمیرسه، فکر کردم میخواد بگه آپشناش مثل پرایده. نه بابا ارزش خریدن نداره. سر مافیای ایران خودرو و سایپا سلامت باد. خدا لعنتتون کنه، مدیر عاملای ایران خودرو و سایپا

  2. یک سوال ،، از لحاظ زیبایی که به پراید 131 ایران نمیرسه، اما میخواستم بدونم قدرت موتورش از پرابد بالاتره یا پاییین تره؟