ادغام کامل دستیار صوتی کورتانا در سیستم عامل اندروید نسخه Cyanogen OS

نویسنده:

۰۹:۵۹:۰۶

مدیرعامل این شرکت مدتی پیش وعده داده بود که در آینده اندروید را از چنگ گوگل در خواهد آورد. و تا کنون تمامی فعالیتهای آنها نشان دهنده عزم راسخشان در این زمینه بوده است.  و شاید این حرکت تازه، بزرگترین فعالیت ضدگوگلی آنها باشد.
 
کرت مک‌مستر مدیرعامل سیانوژن در مصاحبه با «تایمز اقتصادی بین‌الملل»  اعلام کرد که شرکت مطبوعش در حال مذاکره با مایکروسافت است تا دستیار صوتی کورتانا را به عنوان یکی از قابلیتهای سیانوژن او‌اس بعدی، به شکل کامل درون آن ادغام کند. مک مستر همچنین اشاره کرد که ما مدتها است به دنبال چنین راه حلی هستیم، زیرا هرچند که کورتانا نسبت به دستیار هوشمند صوتی جاسازی شده درون اندروید (گوگل نو) بسیار بهتر عمل می‌کند، اما عدم ادغام کامل با محیط سیستم عامل و عدم دسترسی در تمام سطوح و بخش‌های اندروید تا کنون یک از نقایص بزرگ آن به شمار می‌رفته است.
 
مک مستر می‌گید که «زبان طبیعی به همراه هوشمندی کورتانا بسیار مهم هستند، اما این دستیار صوتی در قالب یک اپلیکیشن نمی‌تواند در همه زمینه‌ها درست عمل کند.  زیرا برای کار بهینه لازم است درون فریم ورک سیستم‌عامل جای گیرد. این همان جایی است که تمامی سیگنالهای برنامه و سرویسها تجمیع می‌شوند و اینگونه کورتانا هوشمندتر و بهینه تر عمل خواهد کرد.
 
همان‌طور که می دانید (http://www.footofan.com/fa/contents/detail7924) مایکروسافت پیش از این کورتانا را به عنوان یک اپلیکیشن مستقل بر روی پلتفرمهای اندروید و iOS عرضه کرده بود. و نسخه اندرویدی آن هنوز در مرحله بتا قرار دارد. و با توجه به احتمال عرضه نسخه نهایی آن در آینده نزدیک، احتمالا می‌توان شاهد حضور آن به عنوان بخشی از نسخه بعدی سیستم‌عامل سیانوژن بود.
 
 

 
 

برگرفته از
دستیار صوتی کورتانا
لینک کوتاه

دیدگاه