عرضه اولین تلویزیون 8K دنیا توسط شارپ از ماه آینده

نویسنده:

۰۱:۰۵:۱۹

 
البته شارپ هم به خوبی می داند که هنوز مشتریان چندانی نمی‌توان یافت که از پس خرید یک تلویزیون ۱۳۳ هزار دلاری بر بیایند و عرضه به ظاهر تجاری این تلویزیون از ماه آینده در واقع بیشتر یک زورآزمایی و رجزخوانی در عرصه تکنولوژی و رقابت میان غولهای الکترونیک است.  البته نباید هم عجله‌ای برای خرید این نمایشگر ۸۵ اینچی داشته باشید، زیرا هنوز تقریبا هیچ محتوایی برای آن وجود ندارد و تعداد محدودی از شبکه‌های تلویزیونی قصد دارند از سال آینده پخش 4K و 8K خود را به صورت آزمایشی آغاز کنند. 
 
 البته ممکن است برخی مشاغل آمادگی این را داشته باشند تا از نمایشگر 8K این تلویزیون با رزولوشن ۷۶۸۰ در ۴۳۲۰ پیکسل (تراکم ۱۰۴ پیکسل بر اینچ در اندازه ۸۵ اینچی) به عنوان مانیتوری برای کامپیوترهای فوق قدرتمند خود استفاده کنند.  البته برای استفاده کامل از قدرت 8K این تلویزیون شما نیازمند استفاده از ۴ کابل HDMI 2.0 به عنوان ورودی هستید. 
 
 شارپ کنتراست این پنل IGZO را ۱۰۰۰۰۰:۱ برآورد می کند و زاویه دید آن را هم ۱۷۶ درجه اعلام کرده است. معدود مشتریان این تلویزیون خارق‌العاده ۳۱ اکتبر می‌توانند آن را خریداری کنند و قبل از خرید هم قادرند در نمایشگاه CEATEC به تماشای قابلیتهای آن بپردازند.
 

 

برگرفته از
8K
لینک کوتاه