رونمایی از کراس‌اور اسپرت تمام الکتریکی آئودی

نویسنده:

۰۴:۵۹:۲۱

یکی از اعضای هیئت‌مدیره شرکت آئودی به نام پروفسور دکتر آلریچ هکنبرگ در مراسم رونمایی از اتومبیل کانسپت ای-ترون کوآترو (E-tron Quattro) اظهار داشت: «شرکت آئودی در اوایل سال ۲۰۱۸ یک شاسی‌بلند اسپرت لوکس و تمام الکتریکی ارائه خواهد کرد. این اتومبیل کانسپت یک پیش‌نمایش دقیق از این کراس‌اور محسوب می‌شود. این اتومبیل ترکیبی از لذت رانندگی با محدوده مسافت عالی، طراحی گویا و راحتی فوق‌العاده زیاد است».

زمانی که نسخه مختص تولید انبوه این اتومبیل در سال ۲۰۱۸ ارائه شود، احتمالاً کل اجزا یا برخی از بخش‌های رانشگر این اتومبیل کانسپت از جمله تنظیمات ۳ موتوره را مشاهده خواهیم کرد. در این اتومبیل یک موتور برای محور جلو و دو موتور برای محور عقب به کار رفته است. این ترکیب باعث می‌شود توانی معادل ۴۳۰ اسب بخار در شرایط رانندگی عادی تولید شود. با این حال، می‌توان برای مدت کوتاهی این توان را به زیر ۵۰۰ اسب بخار و ۵۹۰ پوند بر فوت افزایش داد. اتومبیل کانسپت ای-‌ترون کوآترو در عرض ۴٫۶ ثانیه از سرعت ۰ به سرعت ۶۰ مایل در ساعت می‌رسد و حداکثر سرعت آن ۱۳۰ مایل در ساعت است.

باتری لیتیوم- یونی این اتومبیل در زیر کف بخش سرنشینان قرار گرفته و با یک بار شارژ بیش از ۵۰۰ کیلومتر مسافت را طی می‌کند. شارژ این اتومبیل از طریق سیستم‌های برقی DC یا AC صورت می‌گیرد. برای شارژ کامل از طریق جریان DC، بایستی ۵۰ دقیقه منتظر بمانید. همچنین شرکت آئودی این اتومبیل را به سیستم شارژ وایرلس آئودی مجهز کرده تا از راه دور نیز شارژ شود.

این اتومبیل با استفاده زبان طراحی فعلی آئودی ساخته شده که خطوط تیزی دارد، از یک گریل بزرگ بهره می‌برد و ظاهرش شبیه کوپه است. طراحی لیز این اتومبیل باعث می‌شود حداقل ضریب درگ آن، ۰٫۲۵ باشد که رکورد جدیدی در دسته اتومبیل‌های شاسی‌بلند محسوب می‌شود.

در داخل کابین، در سمت راست و چپ در پایین پنل ابزار دیجیتالی دو صفحه‌نمایش لمسی وجود دارد. راننده می‌تواند نورها و سیستم‌های حالت رانندگی خودران را با کمک صفحه‌نمایش سمت چپ کنترل کند. صفحه‌نمایش بزرگ‌تر در سمت راست مختص رسانه و مدیریت سیستم هدایت مسیر است.

 
برگرفته از
Audi e-tron quattro
لینک کوتاه