گوگل کروم‌کست مختص پخش آهنگ می‌سازد

نویسنده:

۰۴:۱۳:۲۰

طبق گزارش سایت 9to5Google، شرکت گوگل در حال کار بر روی کروم‌کستی است که برای پخش آهنگ و فایل‌های صوتی دیگر طراحی شده است. (نوعی دانگل اچ‌دی‌ام‌آی ساخت شرکت گوگل است. از کروم‌کست برای پخش خدمات بر خط شبکه‌هایی هم چون نت‌فلیکس و سرویس‌های گوگل مانند گوگل‌پلی و یوتیوب و فایل‌های مدیایی که بر روی دستگاه‌های اندرویدی قرار دارند، استفاده می‌شود.) ظاهراً نام این کروم‌کست، کروم‌کست اودیو (Chromcast Audio) تعیین شده است و از طریق یک کابل هدفون ۳٫۵ میلی‌متری استاندارد به بلندگوها متصل می‌شود.

احتمالاً می‌توانید چند کروم‌کست اودیو را در خانه به بلندگوها وصل کنید و به صورت هماهنگ با آن‌ها آهنگ پخش نمایید. مهم‌ترین کاربرد این دستگاه پخش آهنگ خواهد بود و این موضوع، مهم محسوب می‌شود؛ زیرا طبق اخبار، اسپاتیفای در میان شرکای گوگل قرار دارد.

معرفی این دستگاه احتمالاً روز ۲۹ سپتامبر خواهد بود. علاوه بر کروم‌کست اودیو یک کروم‌کست نسل دومی نیز معرفی خواهد شد که وای‌فای سریع‌تری دارد. اگرچه طبق خبر سایت 9to5Google، این دستگاه تنها مختص فایل‌های صوتی است؛ اما هنوز مشخص نیست آیا این قابلیت، یکی از ویژگی‌های کروم‌کست ویدئو است یا در دستگاه مجزایی ارائه می‌شود.

 

برگرفته از
کروم‌کست
لینک کوتاه

دیدگاه