گسترش خط تولید اپتیما توسط کیا

نویسنده:

۱۲:۳۳:۰۵

شرکت کیا در نمایشگاه فرانکفورت اعلام کرد قصد دارد خط تولید اپتیما را با یک مدل استیشن‌واگن و هیبریدی پلاگین گسترش دهد. مدل‌های جدید این خط تولید قرار است به این شرکت کره‌ای کمک کنند تا بخش بزرگ‌تری از بازار اروپا را به دست آورد.

پیش‌بینی می‌شود مدل استیشن‌واگن بخش‌هایی از سبک اتومبیل کانسپت اسپرت‌اسپیس (Sportspace) را که اوایل سال جاری در نمایشگاه ژنو رونمایی شد، خواهد داشت. این بدین معنی است که این اتومبیل از سپر جلو تا ستون B شبیه اپتیما خواهد بود. علاوه بر این، مدل استیشن‌واگن خط سقف طولانی‌تر، ستون D ترمز مانند و چراغ‌های عقب افقی و تیز خواهد داشت.

از لحاظ مکانیکی مدل استیشن‌واگن شبیه مدل سدان خواهد بود؛ به عبارت دیگر از یک موتور ۴ سیلندر سوخت دیزلی و گازوئیلی بهره خواهد برد. مدل واگنی که از برند GT بهره می‌برد و مختص اروپا است، از یک موتور ۲٫۰ لیتری ۴ سیلندر با توان ۲۴۱ اسب بخار و ۲۶۰ پوند بر فوت برخوردار خواهد بود.

موتور توربوی ۴ سیلندر در عرض ۷٫۴ ثانیه از سرعت ۰ به سرعت ۶۰ مایل در ساعت می‌رسد. حداکثر سرعت این اتومبیل ۱۵۰ مایل در ساعت است. سرعت مدل واگن به دلیل وزن بیشتری که دارد، کمتر خواهد بود.

مدل پلاگین هیبریدی بیشتر از سبک اسپرت، به کارایی توجه دارد. جزئیات فنی این اتومبیل منتشر نشده است؛ اما شرکت کیا اعلام کرده اپتیمای پلاگینی در حالت الکتریکی برای مسافت‌های کوتاه مناسب است.
 

برگرفته از
اپتیما
لینک کوتاه

دیدگاه