با اتومبیل کانسپت گریپز نیسان آشنا شوید

نویسنده:

۰۹:۰۲:۲۸

زمانی که شایعات جایگزینی نیسان ۳۷۰ زد (Nissan 370Z ) با یک کراس‌اور در ابعاد جوک (Juke) منتشر شد، علاقه‌مندان به اتومبیل‌های زد (Z) زیاد خوشحال نشدند. با این حال، شرکت نیسان این کراس‌اور را در نمایشگاه فرانکفورت رونمایی کرد؛ اما تأیید نکرد که این اتومبیل پیش‌نمایشی از یک اتومبیل زد جدید است.

این اتومبیل که تحت عنوان گریپز کانسپت (Gripz Concept) معرفی شد، یک کراس‌اور کامپکت اسپرت است که بیشتر برای خریداران جوان‌ طراحی شده و از اتومبیل‌های کلاسیک مختص مسابقه اتومبیل‌رانی در صحرا الهام گرفته است. این اتومبیل بخش‌هایی از ظاهر اتومبیل داتسان ۲۴۰ زد (Datsun 240Z) را دارد که برنده مسابقه‌ اتومبیل‌رانی صحرایی آفریقای شرقی۱۹۷۱ (1971 East African Safari Rally) شد. بارزترین بخشی که از این اتومبیل گرفته شده، طراحی رنگ مشکی و قرمز و ارتفاع از سطح زمین است.

همچنین طراحان شرکت نیسان از طراحی دوچرخه مختص جاده نیز استفاده کردند. نحوه استفاده از دوچرخه‌ها در رفت‌وآمد روزانه و مسافرت در طراحی این اتومبیل موردتوجه قرار گرفت و بخش‌های بارزی مانند صندلی‌های مقطع شبه‌زین، داشبورد فریمی که در معرض دید قرار دارد و یک پوشش با الگوی تایر بر روی فرمان به‌ آن اضافه شد.

این اتومبیل کانسپت واقعاً چشمگیر است. درهای دوهامنی در جلو و درهای نصفه‌ و لولایی در عقب بسیار جذاب هستند. چراغ‌های جلو و سقف شیشه‌ای متحرک نیز طراحی چشمگیری دارند.
این اتومبیل کانسپت توسط یک موتور الکتریکی که در لیف (Leaf) وجود دارد، تحریک می‌شود؛ اما قدرت آن از یک موتور گازوئیلی مؤثر تأمین می‌شود. شرکت نیسان این فناوری را Pure Drive e-Power می‌نامد؛ اما هنوز جزئیات بیشتری از این فناوری منتشر نشده است.

 
برگرفته از
NISSAN
لینک کوتاه