طراحی سیستم‌عامل مختص دولت در کشور هند

نویسنده:

۰۷:۵۹:۰۷

دولت هند در حال راه‌اندازی سیستم‌عامل مختص خود است. این سیستم‌عامل قرار است جایگزین سیستم‌عامل ویندوز شود. این سیستم‌عامل که Bharat Operating System Solutions یا به اختصار BOSS نام دارد، توسط مرکز توسعه رایانش پیشرفته هند طراحی شده و تست‌های دشواری را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

این سیستم‌عامل به زودی در دفاتر دولتی هند که بسیاری از آن‌ها در حال حاضر از سیستم‌عامل ویندوز استفاده می‌کنند، به کار گرفته خواهد شد. زمانی که جدیدترین نسخه سیستم‌عامل BOSS را با نسخه سال ۲۰۰۷ مقایسه کنید، متوجه به‌روزرسانی‌های متعددی می‌شوید. نسخه سال ۲۰۰۷ این سیستم‌عامل فاقد گزینه‌های کاربری آسان و پشتیبانی از ارتقاء سریع بود. یک مقام رسمی در توصیف سیستم‌عامل جدید اظهار داشت:

«ما در زمینه توسعه‌دهندگان کمبودی نداریم. سیستم‌عامل BOSS تقریباً تمام قابلیت‌هایی را که در سیستم‌عامل‌هایی همچون ویندوز به کاربر ارائه می‌شود، دارد. استفاده از نسخه‌ قبلی توسط کاربر دشوارتر بود. همچنین نسخه قبلی قابلیت‌های کمتری داشت. در آینده از کمک شرکت‌های نرم‌افزاری بزرگ و مهم هندی برای توسعه‌ هرچه بیشتر این سیستم‌عامل استفاده خواهیم کرد».

نظر شما در مورد سیستم‌عامل BOSS چیست؟ معلوم نیست که این سیستم‌عامل واقعاً ضد هک است یا خیر؛ اما قطعاً نشان‌دهنده اقدام درست و مناسب دولت هند است.

 

برگرفته از
سیستم‌عامل
لینک کوتاه