بزرگداشت ۱۰۰‌مین سالروز تأسیس شرکت بنتلی

نویسنده:

۱۰:۰۷:۱۶

شرکت بنتلی با ارائه اتومبیل کانسپت EXP 10 Speed 6 نشان داد که ایده ارائه یک اتومبیل اسپرت مختص تولید انبوه را جدی گرفته است. با این حال این شرکت پس از رونمایی از اتومبیل کانسپت Hundaudieres در سال ۱۹۹۹، هیچ نشانه‌ای از ارائه یک اتومبیل فوق‌سریع مختص تولید انبوه نشان نداده است.

فرصت رونمایی از چنین اتومبیلی در ۱۰۰‌مین سالروز تأسیس شرکت بنتلی در سال ۲۰۱۹ ایجاد خواهد شد. مدیرعامل این شرکت تأیید کرد که یک اتومبیل فوق‌سریع با قیمت بیش از ۱ میلیون دلار در میان مدل‌هایی است که برای بزرگداشت ۱۰۰‌مین سالروز تأسیس این شرکت در نظر گرفته شده است.

وی گفت: «۱۰۰‌مین سالروز تأسیس شرکت ما فرصت مناسبی برای تولید یک اتومبیل جدید در تعداد محدود محسوب می‌شود».

وی نه تنها اظهار داشت اتومبیلی که در نظر گرفته شده، عملکرد فوق‌العاده بالایی خواهد داشت، بلکه تأیید کرد تصمیم تولید انبوه اتومبیل کانسپت EXP 10 Speed 6 به زودی اتخاذ خواهد شد. طبق گفته وی، «سؤالی که مطرح می‌شود، این است که آیا ما یک اتومبیل استاندارد خواهیم ساخت که انتظار آن را در این دسته دارید؟ یا این که آیا از میزان زیادی فیبر کربنی و اجزای سبک‌وزن استفاده خواهیم کرد؟ حالا که قرار است چنین اتومبیلی ارائه دهیم، نهایت برتری را ارائه خواهیم داد».

زمانی که اتومبیل کانسپت Hundaudieres رونمایی شد، ۶۲۳ اسب بخار توان داشت و از یک موتور ۸٫۰ لیتری W16 با گشتاور ۵۶۱ پوند بر فوت بهره می‌برد. اگر شرکت بنتلی قصد دارد با بهترین اتومبیل‌های فوق‌سریع جهان مانند لافراری شرکت فراری، پی ۱ شرکت مک‌لارن، هوآیرای شرکت پاگانی و ۹۱۸ شرکت پورشه به رقابت بپردازد، این اتومبیل که به تعداد محدودی ساخته خواهد شد، باید از توان و قدرت بیشتری برخوردار باشد.

 

برگرفته از
BENTLEY
لینک کوتاه