آموزش رشته برنامه‌نویسی در دبستان‌های استرالیا

نویسنده:

۰۲:۴۳:۱۰

هر روز یا با استفاده از انگشت‌ها یا از طریق خرید چیزی از یک مغازه یا در حین رانندگی از کامپیوترها استفاده می‌کنیم. امروزه فناوری بخش بزرگی از زندگی افراد را تشکیل می‌دهد. این موضوع توسط بسیاری از کشورها پذیرفته شده است. در نتیجه این کشورها تلاش می‌کنند از رشته‌های علم، فناوری، مهندسی و ریاضیات (STEM) در بیشتر مقاطع تحصیلی استفاده کنند. استرالیا جدیدترین کشوری است که به جمع کشورهایی که از STEM‌ بهره می‌برند، پیوسته است.

کریستوفر پاین به عنوان وزیر آموزش‌وپرورش در یکی از آخرین اقدامات خود، موافقتش را با اجرای برنامه آموزشی جدیدی که برنامه‌نویسی را جایگزین دروسی مانند تاریخ و جغرافی می‌کند، اعلام کرد. کشور استرالیا گرایش زیادی به رشته‌های STEM دارد؛ زیرا نخست‌وزیر جدید این کشور یعنی مالکولم ترنبال، بر روی نوآوری و آماده‌سازی نسل‌های آتی برای مشاغل و اقتصاد آینده تمرکز دارد.

پاین طی بیانیه‌ای اظهار داشت وجود مدارس باکیفیتی که رشته‌های STEM را آموزش می‌دهند، برای بهبود وضعیت اقتصاد و تولید استرالیا هم برای امروز و هم برای آینده بسیار ضروری است.

با برنامه‌های بزرگی چون راه‌اندازی مدارس تابستانی که از STEM حمایت کرده و این رشته‌ها را به گروه‌هایی که نیاز دارند، آموزش می‌دهند، تأثیر توسعه برنامه آموزشی ریاضیات و راه‌اندازی مدارسی با سیستم جدید P-TECH که صنعت و تحصیلات را با امید به تقویت بیشتر دانش‌آموزان ادغام می‌کنند، در آینده در بازار کار استرالیا مشاهده خواهد شد.

 

برگرفته از
برنامه‌نویسی
لینک کوتاه