رونمایی از کراس‌اور مدل ایکس تسلا

نویسنده:

۰۴:۲۷:۴۳

کراس‌اور مدل ایکس (Model X) تسلا که قرار است طی ماه جاری ارائه شود، در ابتدا محدوده مسافتی در حدود 386 کیلومتر داشت؛ اما حالا طبق گزارش سایت Green Car Reports، این اتومبیل الکتریکی می‌تواند با یک‌بار شارژ کامل باتری، 402 کیلومتر را طی کند.

برای طی حداکثر مسافت ممکن با این اتومبیل، خریداران بایستی مدل برتر این اتومبیل یعنی P90D Signature Series را که از یک باتری ۹۰ کیلوواتی بهره می‌برد، انتخاب کنند. همین باتری در اتومبیل مدل اِس (Model S) محدوده مسافتی در حدود 431 کیلومتر فراهم می‌آورد که ظاهراً به دلیل شکل آئرودینامیک‌تر و کاهش وزن مدل اس نسبت به مدل ایکس است. اگر اداره ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا به شرکت تسلا اجازه می‌داد از مانیتورهای ویدئویی به جای آینه‌های روی در استفاده کند، این اتومبیل الکتریکی می‌توانست مسافت بیشتری را طی کند.

شرکت تسلا هنوز اطلاعات کامل مشخصات فنی و قابلیت‌های مدل ایکس را منتشر نکرده‌؛ اما اگر این شرکت‌ خودروسازی بتواند یک مدل با دیفرانسیل عقب یا یک مدل عادی با همان باتری ۹۰ کیلوواتی ارائه دهد، مدل ایکس مسافت بیشتری را طی خواهد کرد.

قیمت مدل Signature Series از ۱۳۲ هزار دلار آغاز می‌شود که به میزان چشمگیری از نسخه برتر مدل اس یعنی P85D گران‌تر است. قیمت P85D از ۱۰۵ هزار دلار آغاز می‌شود.

پس از اتمام فرآیند تحویل اولیه مدل ایکس، شرکت تسلا تولید انبوه این اتومبیل را تا آخر سال جاری میلادی آغاز خواهد کرد. مدل ایکس عادی تا سال ۲۰۱۶ عرضه نخواهد شد و محدود مسافت آن 16 الی 48 کیلومتر کمتر از مدل برتر خواهد بود.
 

برگرفته از
Model X
لینک کوتاه

دیدگاه